E-learning

Jeśli szukasz elastycznego sposobu, wpasowania kursu nurkowego w twój plan zajęć, to materiały nauki online (E-Learning) mogą pomóc w przygotowaniu teoretycznym.

Kurs nurkowania CMAS E-learning


Jeśli szukasz elastycznego sposobu, wpasowania kursu nurkowego w twój plan zajęć, to materiały nauki online (E-Learning) mogą pomóc w przygotowaniu teoretycznym.

Zalety e-learningu

Jak korzystać efektywnie z e-learningu.

E-learning jest doskonały do rozwijania Twojej wiedzy nurkowej. Możesz w zaciszu domowym opanować 80-90% wiedzy wymaganej do danego kursu. Nawet najlepsze materiały nie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, więc kiedy masz wątpliwości lub czegoś nie rozumiesz zapisz to i skonsultuj z instruktorem na kolejnych zajęciach lub po skończeniu danego rozdziału, przez Internet. Instruktor zapewni Ci te brakujące 20-10% wiedzy.

Kurs nurkowania to nie tylko wiedza, to również posiadanie określonych umiejętności, doświadczenia i znajomość sprzętu. Te kolejne elementy jest w stanie zapewnić wyłącznie Instruktor nurkowania podczas zajęć basenowych czy na wodach otwartych. Pod jego okiem opanujesz wymagane umiejętności, jego uwagi pozwolą osiągnąć sukces znacznie szybciej. Doświadczenie można zdobyć praktykując nurkowanie.

Obsługa sprzętu to również umiejętność, której najłatwiej nauczyć się dotykając fizycznie sprzętu – przekonasz się, że większość rzeczy jest banalnie prosta. Zdaję sobie sprawę, że opis części ćwiczeń jest nudny i powstał abyś mógł do niego wrócić i na spokojnie wszystko przemyśleć. Jeżeli napotkasz znak jak poniżej możesz tę stronę przelecieć oczami nie wnikając w szczegóły, wrócisz do niej po zajęciach praktycznych.

Materiały CMAS E-Learning bezpłatne

To nie są oficjalne materiały CMAS, ale mam nadzieję, że będą pomocne.

Materiały CMAS E-Learning płatne

To nie są oficjalne materiały CMAS, ale takich nie ma poza podręcznikiem do P1.

Materiały zostały przygotowane podobnie jak w PADI czy SSI. Kursant uczy się samodzielnie czytając materiały, rozwiązując quizy i egzaminy. Postępy kursanta są zapisywane w bazie danych.

Myślę, że ta forma pasuje wielu kursantom, nie muszą chodzić na zajęcia, są w stanie przygotować się w domu. Lider nurkowy w nauczaniu e-learningowym SSI nie ma już fizycznych książek wszyscy uczą się zdalnie. Forma e-learningowa jest znacznie lepsza niż książka bo jest interaktywna, quizy mogą doskonale uczyć, źle zrobiony quiz można powtórzyć wielokrotnie. To również doskonała pomoc dla instruktora bo zaoszczędza sporo czasu na wykładach. Dostęp dla zainteresowanych instruktorów CMAS na 1 miesiąc za darmo. Zadzwoń. Dostęp jest spersonalizowany, tylko dla konkretnej osoby. Dla kursantów dostęp jest płatny.

Podręczniki powstały z inicjatywy społecznej, aby pomóc w prowadzeniu kursów nurkowania CMAS. To są również doskonałe materiały przypominające i uporządkowujące wiedzę. Kursy nurkowania w trybie e-learningowym to przyszłość, od której pewnie nie ma odwrotu.

Kurs CMAS płetwonurek Eksplorator
Jeśli szukasz elastycznego sposobu, wpasowania kursu nurkowego w twój plan zajęć, to materiały nauki online (E-Learning) mogą pomóc w przygotowaniu teoretycznym.

Struktura stopni CMAS

Struktura stopni CMAS

SSI posiada własną ścieżkę szkolenie, warto się z nią zapoznać bardziej szczegółowo.

>CMAS Eksplorator

Eksplorator

Kurs Eksplorator pozwala zwiększyć twoją pewność siebie i budować nowe umiejętności nurkowe.

CMAS nocne

Nurkowanie nocne

Kurs zaznajomi Cię z procedurami, zasadami bezpieczeństwa, korzyściami nurkowania w nocy.