Test Halcyon ECLIPSE System 30 LBS SS lub AL

testy sprzętu


Twój sprzęt powinien potęgować, a nie tłumić przyjemność z nurkowania. To stwierdzenie doskonale oddaje przyjemność wynikającą z używania skrzydła Halcyon ECLIPSE. Nigdy nie czułeś cię tak wolny i nieskrępowany. Mimo, że to sprzęt z rodowodem technicznym doskonale nadaje się do nurkowania rekreacyjnego. Jego użycie jest nawet łatwiejsze niż typowego jacketu. Skąd to wiem? Od 2008r szkole na takich skrzydłach, już od poziomu podstawowego - stopień nurka OWD - i jak do tej pory nie było żadnych problemów. Proszę zobacz zdjęcia z kursów nurkowania. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest brak rozmiarów, nie musisz wybierać czy ma to być S, M, L, XL, jeżeli przytyjesz to żaden problem, zmienisz tylko ustawienia pasków ramiennych i gotowe, znowu możesz nurkować (jak schudniesz to jeszcze lepiej - również nie ma problemu).

Aby sprzęt potęgował przyjemność z nurkowania musi być odpowiednio wyregulowany, w każdym skrzydle regulacji wymagają paski ramienne oraz pas biodrowy, i pas kroczny. Nie jest to trudne i wykonywane jest tylko jednorazowo przed pierwszym nurkowanie, oczywiście jeżeli jest potrzeba to wszystko można ustawić ponownie.

Kompletny system wypornościowy składający się z następujących elementów:

Przeznaczony dla nurków używających jedną butlę z płytą. Nadaje się doskonale dla butli od 7l, 10l, 12l, 15l.
Dwupowłokowy, bardzo wytrzymały (warstwa zewnętrzna wykonana z Nylonu Balistycznego o gramaturze 1680 denier, worek wewnętrzny wykonany z Nylonu o gramaturze 400 denier).

Wyposażony w jeden zintegrowany inflator i jeden zawór nadmiarowo-upustowy - rozwiązanie typowe dla sprzętu technicznego - wszystkie elementy które nie są niezbędne zostały usunięte. Konstrukcja zgodna z zasadami DIR (ilość D-ringów, ich rozmieszczenie, pas kroczny, klamra).

Pojemność - 13,6L (30Lbs) - może się to wydawać mało, jednak dla nurka prawidłowo wyważonego jest to w zupełności wartość wystarczająca.

Halcyon ECLIPSE System 30 LBS to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich planujących w przyszłości nurkowanie z twisetem, do dokupienia zostanie tylko worek o zestawu dwubutlowego np. skrzydło Explorer 40lbs.

W swojej szkole używam właśnie takich zestawów do nurkowania zarówno dla nurków OWD jak i bardziej zaawansowanych i nie ma większych problemów zarówno z pływalnością jak i dopasowaniem długości uprzęży.

Trochę zdjęć z kursów