Wisła

spływy kajakowe


Spływy kajakowe Wisła

Wisła królowa polskich rzek -  długość 1047km, przepływ w odcinku ujściowym wynosi 1000 m³/s. Źródła rzeki znajdują się na południu Polski, na wysokości 1107 m n.p.m. (Czarna Wisełka) i 1080 m n.p.m. (Biała Wisełka), na zachodnim stoku Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Wpływa do Morza Bałtyckiego w  Zatoki Gdańskiej.

Podział biegu rzeki Wisły:

Nas na razie interesują okolice Krakowa czyli bieg górny. Na kilku spływach zwiedziliśmy różne odcinki rzeki, nie były to kolejne dni lecz pojedyncze wypady.

Przepływomierz w Smolicach wskazywał około 48 m³/s i choć stan był zbliżony do normalnego widać było że woda płynie wartko, tydzień wcześniej występowały spore opady i poziom wody był podniesiony o około 3m. Startujemy przy promie w Czernichowie (45,5km Wisły) a kończymy przy promie w Jeziorzanach (59km Wisły). Czas spływu 1,5 godziny. Na tym odcinku Wisła płynie w korycie o szerokości od 25-30m, po obu stronach są strome brzegi o wysokości od dwóch do pięciu metrów. Po drodze były dwie wyspy. Na wodzie możemy spotkać kaczki, jednak strasznie płochliwe oraz czaple siwe i białe.

Tyniec Opactwo Benedyktynów (63,5km Wisły)

Wisła spływ kajakowy

Wisła
Warszawa - Modlin

Spływ zaczynamy w Warszawie przy Przystani Czerniakowskiej a kończymy na Narwi w Modlinie - dystans około 38km czas spływu 7 godzin. Poziom wody wysoki, woda w kolorze kawy, brak łach piasku. Ostatni odcinek Narwią pod prąd około 1,5 km.