Ocieplacze do skafandra suchego

Ocieplacz stanowi ochronę cieplną w suchym skafandrze. Grubość ocieplacza zależy od rodzaju skafandra (neoprenowy, membrana). Można stosować różne rozwiązania, od kosztownych ocieplaczy firmowych do prostych ubrań z dolara. Ocieplacz często składa się z dwóch warstw, wewnętrznej chroniącej przed zimnem, oraz zewnętrznej chroniącej przed wiatrem między nurkowaniami.

ocieplacz nurkowy

Ocieplacz nurkowy musi być dobrany do temperatury wody i preferowanych czasów nurkowania. Przeważnie grubszy ocieplacz jest cieplejszy, ale jednocześnie ma mniejszy komfort ruchu.

ocieplacz nurkowy damski

Obecnie ocieplacze są robione inne dla kobiet inne dla mężczyzn. Tu mamy ciepły ocieplacz damski – grubość 400.

ocieplacz nurkowy elastyczny

Ocieplacze dwupowłokowe (polar + warstwa zewnętrzna) maja małą elastyczność. Ocieplacze jednowarstwowe „polarowe” charakteryzują się dużą elastycznością – są stosowane głównie do skafandrów suchych z crash neoprenu.

Podstawowa zasada nurkowania:

"planuj swoje nurkowanie i nurkuj jak planowałeś"

Pamiętaj, aby podczas nurkowania przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Sprawdź czy wykonujesz prawidłowo wszystkie podstawowe umiejętności (ćwiczenia), z szczególnym uwzględnieniem sprawdzenia bezpieczeństwa. Mam nadzieję, ze zdajesz sobie również sprawę jak ważna jest właściwa konfiguracja sprzętu. Właściwy sprzęt do nurkowania jest niezmiernie ważny.