Kamieniołom w Sulejowie - nurkowanie

miejsca nurkowe


Kamieniołom w Sulejowie

Lokalizacja
Sulejów koło Piotrkowa Trybunalskiego
Głębokość max.
13m
Widoczność
od słabej do 6-8m
Dojazd
....
Opis akwenu
Kamieniołom wapienno marglisty. Pozostały ciekawe zatopione obiekty: pompy, bardzo fajne bloki skalne, zatopione drzewa przejrzystość w miesiącach letnich do 4-5 m. Zejście od strony Pilicy po schodkach metalowych z barierką. Super nurkowisko pod lodem przy zatopionych pompach można sobie pokręcić zaworami. Od strony południowej skała pionowa. Brak jakiej kolwiek rybki
Niebezpieczeństwa
.....
Właściciel
Właścicielem zbiornika jest syndyk upadłościowy zakładów wapiennych w Sulejowie tj. stan na 09.2008 . ale na razie nikt się nie czepia.
Inne uwagi

Informacja z 2016 maj - w informacji jest napisane, że nie ma w zbiorniku żadnej rybki, ale jest to zdecydowanie nieaktualne. Ryby widać gołym okiem z lądu, są dość pokaźnych rozmiarów.

Wapiennik był też poważnie zagrożony, ponieważ obecny właściciel chciał zrobić w tym miejscu składowisko odpadów niebezpiecznych, ale ponieważ jest to obszar Natura 2000, po licznych protestach i nagłaśnianiu sprawy okazało się, że zgoda na składowanie została wydana bezprawnie. Obecnie właściciel chce ponownie uruchomić wydobycie wapienia, ale nie wiadomo czy tak się stanie i czy korzystanie ze zbiornika będzie niemożliwe.

Zbiornik jednak nie jest ogrodzony, jest wykorzystywany przez okoliczną ludność i cieszy się dużym zainteresowaniem nurków, choć nie ma tam żadnej oficjalnej bazy. Informacja od B. J.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje i zdjęcia, dotyczące tego kamieniołomu. martin@nurkomania.pl