Jezioro Łańskie - nurkowanie

miejsca nurkowe


Jezioro Łańskie

Lokalizacja
okolice Olsztyna, pojezierze warmińsko-mazurskie
Głębokość max.
54m,
wysokość n.p.m. - 126 m,
powierzchnia 1042ha,
długość 10km
szer. 2,2km
Widoczność
2-8m
Dojazd
Jadąc drogą Olsztyn-Olsztynek drogą "czerwoną" 51 należy w Stawigudzie skręcić w lewo i kierować się na Pluski. Dalej kierujemy się na Rybaki.
Opis akwenu
Posiada piaszczysto - muliste dno, miejscami kamieniste. Na jeziorze znajdują się trzy wyspy i jeden znaczny półwysep - Lalka. Brzegi wysokie, miejscami strome, otoczone lasami, bezpośrednie zejście do wody łagodne.

Na południowym końcu jeziora wpada rzeka Łyna. Ujście swoje ma na północno-wschodnim końcu. Wypływająca Łyna łączy Jezioro Łańskie z Jeziorem Ustrych

Niebezpieczeństwa
Brak niebezpieczeństw
Właściciel
Brak danych
Inne uwagi
Z fauny i flory można spotkać następujące gatunki ryb sieję, szczupaka, lina, suma, węgorza, okonia, sandacza. Występują również raki.

W miejscowości Rybaki była baza Nurkowa Centrum Nurkowego Nowa Ama - baza nurkowa była zlokalizowana jest w komfortowym ośrodku rządowym. Olbrzymi teren w dużej części pokryty jest lasem i posiada prawie dwu-kilometrową linię brzegową. Dostępne od niedawna jezioro charakteryzuje się sporą czystością, bogatym życiem oraz bardzo ciekawą batymetrią dna. Wygodny hotel, smaczna kuchnia (łącznie z menu wegetariańskim), całodobowa ochrona oraz cisza i spokój gwarantują doskonałe warunki do nauki i odpoczynku.