Kamieniołom Kryspinów - nurkowanie

miejsca nurkowe


Kamieniołom Kryspinów

Lokalizacja
Obok Krakowa - w lecie wielkie kąpielisko dla krakowian
Głębokość max.
8-9m ale zbiornika obok 19m
Widoczność
....
Dojazd
Nie piszę bo nurkowie z Krakowa dadzą sobie radę, a inni to pewnie nie mają po co tu przyjechać
Opis akwenu
Długość ok. 1,5km szerokość 400m. Kryspinów to pozostałość po kopalni wydobywającej piasek, mała głębokość 8-9m, słaba przeźroczystość wody 2-4m przy powierzchni wody, na głębokości 6-8m zapadają zupełne ciemności a widoczność znacznie spada, do głębokości 6m występuje roślinność, głównie wywłócznik i moczarka kanadyjska.
Niebezpieczeństwa
W zasadzie to z powodu małej głębokości to dość bezpieczny zbiornik, jedynie co nas może spotkać to kompletny brak orientacji przy dnie, ale i to nie powinno być problemem bo do powierzchni jest blisko.
Właściciel
Część zbiornika jest ogrodzona i w okresie letnim stanowi kąpielisko, wejście za biletami. Pozostała część roku wstęp wolny.
Inne uwagi
Brak danychKamieniołom Budzyń?

Lokalizacja
Obok Krakowa - w lecie wielkie kąpielisko dla krakowian
Głębokość max.
19m
Widoczność
Ogólnie słaba
Dojazd
Jak do Kryspinowa
Opis akwenu
Mały zbiornik, o kształcie prostokątnym i boku ok 250m. Budzyń to pozostałość po kopalni wydobywającej piasek, duża głębokość ok 16-19m, słaba przeźroczystość wody 2-4m do głębokości ok. 8m potem spada do 2m, a głębiej poniżej 14m spada do 1m do głębokości 6-7m występuje roślinność, głównie wywłócznik i moczarka kanadyjska.
Niebezpieczeństwa
Słaba widoczność
Właściciel
Cały zbiornik jest ogrodzony i w okresie letnim stanowi kąpielisko, wejście za biletami. Pozostała część roku wstęp wolny.
Inne uwagi
Może podpłynąć do was motorówką właściciel akwenu, bo mieszka nad zbiornikiem, ale spokojnie jest OK.