Kursy nurkowania prowadzimy w Krakowie. Zależy ci na szybkim terminie - skontaktuj się z instruktorem - Tel.: (+48) 501 627 846. lub e-mail. Inne terminy na telefon - zawsze możesz zadzwonić i zapytać. Preferujemy kontakt telefoniczny. Więcej.
Kamionka Piast Opole - nurkowanie
miejsca nurkowe
Kamionka Piast
Lokalizacja
Opole
Dane ogólne
głębokość maksymalna 15 m,
głębokość średnia 8 m.,
pojemność zbiornika 2 mln m3,
powierzchnia 24,64ha,
długość zbiornika 750m,
długość linii brzegowej 2040m,
Widoczność
średnia widoczność w ciągu roku utrzymuje się między 4-8m
Dojazd
Dojazd od ulicy Wapiennej.
Opis akwenu
Kamieniołom marglowy, maksymalna głębokość 15m, najlepszy akwen do nurkowania w Opolu. Dwa zejeścia do wody z dobrym dojazdem.
Występują następujące gatunki ryb: płoć, wzdręga, okoń, lin, szczupak, węgorz, sumik karłowaty, jazgarz, sum, karaś srebrzysty, jaź, kleń. Dno porośnięte jest roślinnością do 15m, głównie ramienice i rdestnice. Występuje sporo zalanych krzaków i drzew. Pod wodą zatopionych jest sporo platform na różnych głębokościach, można spotkać manekina, wrak malucha - fiat 126P, ruiny zatopionego domku, rusztowanie z lustrem, ścianki marglowe 2-3m. Dno nie jest płaski, występują wały i podniesienia – więc nawigacja nie jest łatwa jeżeli nie znamy akwenu. Nawigację znacznie ułatwiają poręczówki, dlatego warto zapoznać się z mapką akwenu mapka na stronie http://podwodneopole.pl/mapy-kamionki-piast/. Do wody można wejść w dwóch miejscach. Weście nr 1 pozwala penetrować płytszą część zbiornika. Wejście nr 2 pozwala penetrować część troszkę głębsza i moim zdaniem ciekawszą, ale raczej przeznaczoną dla bardziej doświadczonych nurków, lub z dobrym przewodnikiem.
Niebezpieczeństwa
Duże odległości, jak źle zaplanujemy nurkowanie, możemy wracać po powierzcchni.
Właściciel
Brak danych
Inne uwagi
Nie ma bazy nurkowej. Bardzo ciekawy akwen o urozmaiconym dnie. Mapka akwenu doskonale wizualnie zrobiona, ale nie oddaje wiernie ukształtowania dna.
Kamionka Piast - zdjęcia
stok na lewo od wejścia nr 2
zatopiony las - płyniemy w stronę ruin domku
brązowa zawiesina imitująca dno
stok porośnięty ramiennicami
stok na lewo od wejścia nr 2
gdzieś na dnie
zatopiony las - gdzieś na prawo od wytyczonego szlaku
lustro - ważny punkt nawigacyjny
Zatopiona buda z Fiata 126P - ważny punkt nawigacyjny
Ruiny zatopionego domku - tym razem skryte w mętnej zawiesinie