Ranking płetw paskowych

testy sprzętu


Każdy płetwonurek wcześniej czy później staje przed dylematem jakie płetwy kupić. Aby ułatwić wybór osobie niezdecydowanej publikuję własny ranking płetw paskowych, z krótkim komentarzem. miejsca punktowane 1-4, pozostałe pozycje zostały uszeregowane przypadkowo.

Więcej informacji o płetwach można znaleźć na stronie słowo o płetwach oraz na stronie jak wybrać płetwy. Informacja o maskach i fajkach znajdują się w dziale ABC.

1 TWIN JET (Scubapro)

Unikalna forma i rewelacyjny materiał polimerowy płetwy sprawia, że jest to w obecnej chwili najlepsza płetwa. Doskonała dla doświadczonych nurków jak i początkujących. Dzięki swojej miękkości i elastyczności ruchy nimi są wyjątkowo łatwe, nie czuje się prawie żadnego oporu a jednak się płynie.
Można w nich machać nogami w dowolny sposób, robić rowerki i inne tajemnicze ruchy nogami a i tak się płynie. Takiej własności nie ma żadna inna płetwa.
Największa wada - cena.
Twin Jet produkowany jest w trzech kolorach:

2 PLANA AVANTIQUATTRO (Mares)

Bardzo wszechstronna płetwa, miękka i elastyczna, polecana głównie z powodu efektywności działania, zdecydowanie wyróżnia się w tym względzie w stosunku do konkurencji. Polecana wszystkim, którzy przy małym wysiłku pragną poruszać się sprawnie do przodu. Należy pamiętać aby mieć prawidłowa prace nóg.

Największym jej atutem są rewelacyjne zapięcia, które nie wymagają męczącego manewrowania paskiem.

3 FROG ( )

Bardzo elastyczna płetwa o dobrej efektywności. Minimalnie ustępuje PLANĄ AVANTIQUATTRO.
Największy atut - cena.

4 STRATOS (AquaLung)

Twarda płetwa, dla ludzi o mocnych nogach, dobrze się sprawdza na nogach "wielkich" nurów.