9 Skorpenowy Spływ Łyną

imprezy nurkowe


Nurkowe imprezy

Akademicki Klub Płetwonurków "Skorpena" z Olsztyna po raz dziewiąty zaprasza na największy i najdziwniejszy, zimowo - wiosenny spływ płetwonurków w Polsce a drugi w Europie..
W sobotę, 17 marca 2012 roku o godzinie 12:00 około 500 płetwonurków z Polski i zagranicy rozpocznie IX Skorpenowy Spływ Łyną.

Ideą imprezy jest wspólna zabawa ludzi kochających wodę i nurkowanie. To nie będzie rywalizacja, ale spotkanie przyjaciół w nurtach rzeki Łyny. Uczestnicy sami wybierają rodzaj zabezpieczenia przed zimną wodą. Twardziele płyną w piankach, a "pierdziele" w suchych skafandrach :) Mile widziane są zabawne przebrania, które będą oceniane. Najlepsze zostanie nagrodzone automatem oddechowym APEKS 200. Czas przewidziany na pokonanie odcinka rzeki to godzina z kwadransem. Udział w spływie nie kosztuje ani grosza, a ilość formalności ograniczyliśmy do minimum.

Spływ Łyną jest jednym z nielicznych w kraju, który odbywa się w mieście i wiedzie pod siedmioma mostami Olsztyna. Wygląda bardzo efektownie. Trasa spływu zakończy się na Starym Mieście za mostem św. Jana (ok. godz. 13:15). Po małym poczęstunku przygotowanym przez mieszkańców miasta pojedziemy do Kortowa, gdzie odbędzie się dalsza część imprezy - zabawa do rana z losowaniem nagród i wręczeniem pamiątkowych certyfikatów. W bieżącym roku główną nagrodą będzie szyty na miarę suchy skafander firmy SANTI (o wartości 7490 zł). Pozostałe cenne niespodzianki ufundowane przez branżę nurkową zostaną rozlosowane wśród kilkudziesięciu szczęśliwców. Niemniej jednak, nikt z Olsztyna nie wyjedzie z "pustymi rękoma" !

Jednakże, najważniejsza w naszej imprezie jest wspaniała zabawa i możliwość poznania wielu płetwonurków z różnych środowisk i organizacji wspólnie bawiących się. Poza tym, warto zobaczyć miasto na terenie którego znajduje się aż 13 jezior.

Jeżeli lubisz zabawę na luzie, bez sztywności i komercyjnego zadęcia, TO PRZYJEŻDŻAJ !
Ze względów organizacyjnych zwracamy się do Was z prośbą o wcześniejsze wpisywanie się do formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na naszej stronie w zakładce "IX Skorpenowy Spływ Łyną".
Szczegóły imprezy, plan i kontakt na stronie internetowej AKP "Skorpena" www.skorpenowysplyw.pl, gdzie w "Galerii" można znaleźć również klimatyczne relacje z ostatnich dwóch spływów.