Nowości na stronie 2016

nowości na stronie


Zmiana wyglądu strony
wtorek, 07 listopada 2017 22:18

Miło mi poinformować o aktualizacji strony. Mam nadzieję, że w okresie jesienno-zimowym znajdę czas na aktualizację i stworzenie nowych stron (materiał, który czeka na publikację jest ogromny, ale jak to zwykle bywa są ważniejsze sprawy).

Elba nurkowanie zatoka Nisporto
czwartek, 29 maja 2016 14:52

Zatoka po północno-wschodniej stronie wyspy, szerokość zatki to około 200m, jej długość od 200-300m, dno zatoki bardzo wolno odada w dół, porastają go głównie trawy morskie, które na głębokości około 15m przechodzą w dno piaszczyste. Bardzo ciekawe formacje skalne występują po lewej i prawej stronie zatoki. Godny polecenia jest nurek w prawą stronę, płynąc na głębokości 5-12m możemy dopłynąć po około 70-80 minutach do grotek położonej w zatoczce Nisportino. Zobacz dokłądny opis nurkowania w zatoce Nisporto.

Elba nurkowanie na wyspie Scolietto
czwartek, 26 maja 2016 11:26

Maksymalna głębokość 55 m, nurkowanie dostępne tylko z pontonu. Wyspa znajduje się w Parku Narodowym w pobliżu Portoferraio.
Wysepka jest dostepna zarówno dla nurków jak i łodzi motorowych. Jedyne obostrzenie to zakaz polowania. Zakotwiczyć można po wschodniej stronie wyspy. Chyba najpiękniejsze miejsce do nurkowania na całej wyspie Elbie, bo można tu znaleźć coś ciekawego zarówno głęboko jak i płytko. Można spotkać mureny śródziemnomorskie, szkaradnice, żabnice, barakudy, graniki śródziemnomorskie, homary, bujną roślinność i to wszystko w dużej ilości. Zobacz dokłądny opis nurkowania na wyspie Scolietto.

Udar mózgu
wtorek, 03 maja 2016 21:07

Udar mózgu to nie jest przypadłość typowa dla nurków, jednak do udaru może dojść przed nurkowaniem, w trakcie czy po. Prawidłowa reakcja kolegów i koleżanek, może komuś uratować życie. Przeczytanie tekstu poniżej zajmie nie więcej niż 5 minut, a może komuś lub tobie uratować życie.

Udar mózgu przychodzi niespodziewanie i daje objawy podobne jak upojenie alkoholowe – osoba z udarem może zachowywać się dziwnie jak by była pod wpływem, będzie miała kłopoty z artykulacją i opadające kaciki ust – zawsze w takiej sytuacji należy się upewnić co jest przyczyną – używki czy udar mózgu.

Widlak biały
czwartek, 21 kwietnia 2016 20:31

Rodzina ryb dorszowatych. Ciało spłaszczone, zwężające się ku tyłowi o dwóch płetwach grzbietowych i jednej płetwie odbytowej. Ubarwienie brązowe lub rdzawobrązowe. Szczątkowy wąsik podbródkowy. Płetwy brzuszne również w kształcie wąsików przekształciły się w narząd dotyku. Przeczytaj więcej o widlaku białym.

Strona responsywna
wtorek, 01 marzec 2016 22:02

Przyszedł czas na zmiany, obecnie wymogiem technicznym staje się responsywność strony, sukcesywnie wszystkie strony będą zmieniane na nowy format. Należy się uzbroić w cierpliwość, bo nie będzie to sprawa ani łatwa ani szybka. Potrzebuję pomocy w tym względzie - czekam na chętnych. Na razie część stron będzie działała po nowemu a część po staremu.

"Grüner See" po raz drugi
czwartek, 20 styczeń 2016 18:47

Tym razem Grüner See (Green Lake) nie było celem wyjazdu, droga prowadziła nas dalej na południe w stronę słonecznej wyspy Elby.  Ale kiedy można zboczyć kilka kilometrów i ponownie zobaczyć przepiękne jezioro warto nadrobić kilometry. Widoki nas nie zawiodły. Przedstawiam kilka zdjęć i krótką relację z wyjazdu na Grüner See w Austrii.

Test - kombinezon nurkowy pół-suchy 7 mm z kapturem TRIBORD
sobota, 16 styczeń 2016 12:27

Rok 2015 był okresem wytężenoj pracy, był też rokiem testowania różnego rodzaju sprzetu, w okresie jesiennym nie udało się przelać wniosków z testów na papier, ale teraz postaram sie nadrobić zaległości. Jako pierwszy zstanie opisany kombinezon nurkowy pół-suchy 7mm Tribord. Dodam że wynik testu jest sporym zskoczeniem. Test kombinezonu nurkowego pół-suchego 7mm Tribord (Decathlon).

Nowy rok 2016
sobota, 02 styczeń 2016 10:07

Nieuchronnie mija czas. Jeszcze niedawno był 2015r a już mamy 2016r. Tą drogą chciałem złożyć najlepsze Życzenia Noworoczne wszystkim płetwonurkom a w szczególności wszystkim Nurkomaniakom  - niech ten nowy rok będzie jeszcze lepszy od starego - niech spełnią się wasze marzenia i plany a zdrowie dopisuje.  Mam nadzieję, że ten rok będzie również owocny w temacie dalszego rozwijania strony Nurkomania. Za korzystanie ze strony nie pobieramy żadnych opłat, jednak za utrzymanie serwera i domeny corocznie należy ponosić opłaty. Jeżeli chcesz nam pomóc dalej się rozwijać, zacznij dostrzegać reklamy umieszczone na stronie, jeżeli znajdziesz interesującą dla siebie, rozważ czy w nią nie kliknąć. Zachęcam również do kontaktu z Nami..