Nowości na stronie

Divesystem płetwy Tech Fin

Divesystem płetwy Tech Fin

w przygotowaniu

Strona w przygotowaniu.

Krewetka kropkowana (Gnathophyllum elegans)

Krewetka arlekin
(Gnathophyllum elegans)

sobota, 06 stycznia 2018 20:58

Rzadka krewetka o wielkości 2-3cm, posiada charakterystyczny nieprzeźroczysty nakrapiany tułów..

krewetka pasiasta (Plesionika narval)

Krewetka pasiasta
(Plesionika narval)

piątek, 05 stycznia 2018 22:35

Mała krewetka 2-4cm, żyjąca w zagłębieniach skał, szczelinach. Preferuje stadne życie, ubarwienie jasne z czerwonymi pasami wzdłuż całego ciała.


Apeks płetwy RK3

Apeks płetwy RK3

środa, 27 grudnia 2017 21:11

Podsumowując mogę powiedzieć, że płetwy Apeksa RK3 są naprawdę dobre. Przez wiele lat pływałem na płetwach Divesystem (pewnie z 15lat) i w tym czasie nic lepszego nie znalazłem. Teraz przeszedłem na Apeksa RK3.

Komputer Garmin Descent MK1

Komputer Garmin Descent MK1

poniedziałek, 11 grudnia 2017 18:08

Firma Garmin wchodzi na rynek komputerów nurkowych modelem zegarka z funkcją komputera nurkowego Descent  MK1.

Wargacz śródziemnomorski (Symphodus mediterraneus)

Wargacz śródziemnomorski (Symphodus mediterraneus)

wtorek, 05 grudnia 2017 08:11

Rodzina wargaczowate (Labridae) – jedna z najbardziej licznych rodzin.


Fletnica (Aulostomidae)

Fletnica (Aulostomidae)

poniedziałek, 04 grudnia 2017 10:28

Inna nazwa to rurecznica, rodzina drapieżnych ryb morskich z rzędu igliczniokształtnych (Syngnathiformes). Ciało bocznie spłaszczone, mocno wydłużone.

Wargacz zielony (Labrus viridis)

Wargacz zielony (Labrus viridis)

niedziela, 03 grudnia 2017 15:57

Rodzina wargaczowate (Labridae) – jedna z najbardziej licznych rodzin. Wyciągnięte ciało w kolorze zielonkawym, grube, mięsiste wargi.

Barbata (Mullus barbatus)

Barbata
(Mullus barbatus)

sobota, 02 grudnia 2017 17:02

Gatunek ryby z rodziny barwenowatych (Mullidae). Zazwyczaj osiąga 20 cm długości (max. 30 cm). Głowa z bardzo stromo opadającym profilem.


Ślizg oczyk (Blennius ocellaris)

Ślizg oczyk (Blennius ocellaris)

piątek, 01 grudnia 2017 18:29

Gatunek ryby z rodziny ślizgowatych (Blenniidae). Ciało wydłużone, głowa wielka.Cecha charakterystyczna - czarna plamka na płetwie grzbietowj oraz frędzlowate wyrostki nad oczami.

Komputer Suunto Eon Core

Komputer Suunto Eon Core

wtorek, 28 listopada 2017 22:11

Jak można wywnioskować z opisu Eon Core to tańsza wersja Suunto Eon Steel, obudowę z aluminiowej zamieniono na wzmocniony kompozyt, zmieniono głębokość gwarantowaną z 150m na 80m, zmniejszono wielkość komputera a przyciski przeniesiono na ściankę boczną. Pytanie czy niższa cena skusi do zakupu?

Zeagle płetwy Recon

Zeagle płetwy Recon

niedziela, 26 listopada 2017 23:58

Płetwy RECON to kompletnie nowa geometria, kąty, powierzchnie i grubości. Zespół inżynierów Zeagle poświęcił setki godzin na działania badawczo-rozwojowe.


Wargacz Pawiooki (Symphodus ocellatus)

Wargacz Pawiooki
(Symphodus ocellatus)

niedziela, 26 listopada 2017 23:46

Rodzina wargaczowate (Labridae) – jedna z najbardziej licznych rodzin.

Ślizg pawik (Lipophrys pavo)

Ślizg pawik
(Lipophrys pavo)

niedziela, 26 listopada 2017 20:32

Gatunek ryby z rodziny ślizgowatych (Blenniidae). Występują na dnie skalistym od głębokości 0m do około 5m. Wielkość od 10-18cm. Można je spotkać leżące na dnie, pływają niechętnie. Ciekawy obiekt do makrofotografii.

Kurkowate (triglidae)

Kurkowate (triglidae)

sobota, 25 listopada 2017 23:00

Rodzina morskich ryb skorpenokształtnych (Scorpaeniformes). Duża, masywna głowa z szerokim otworem gębowym, bez wąsików. Płetwy piersiowe wyposażone w dwa lub trzy twarde promienie pomocne przy poruszaniu sie po dnie.


Korys doncela (Coris julis)

Korys doncela (Coris julis)

poniedziałek, 20 listopada 2017 18:24

Atlas fauny i flory Morza Śródziemnego zwiększył się o nową rybkę Korys doncela (Coris julis), to również mała rybka, i intensywnie ubarwiona.

Strwolotka (Dactylopterus)

Strwolotka (Dactylopterus)

niedziela, 19 listopada 2017 21:07

Potrafi zrobić niesamowite wrażenie, kiedy zostanie przestraszona, rozkłada płetwy piersiowe i straszy przeciwnika ich wielkością. Streolotka to ryba morska z rodziny ryb skorpenokształtnych.

Talasoma pawia (Thalassoma pavo)

Talasoma pawia (Thalassoma pavo)

czwartek, 15 listopada 2017 18:50

Atlas fauny i flory Morza Śródziemnego zwiększył się o jedną rybkę Talasoma pawia (Thalassoma pavo), mała rybka, ale fantastycznie ubarwiona.


Zmiana wyglądu strony
wtorek, 07 listopada 2017 22:18

Miło mi poinformować o aktualizacji strony. Mam nadzieję, że w okresie jesienno-zimowym znajdę czas na aktualizację i stworzenie nowych stron (materiał, który czeka na publikację jest ogromny, ale jak to zwykle bywa są ważniejsze sprawy).

Elba nurkowanie zatoka Nisporto
czwartek, 29 maja 2016 14:52

Zatoka po północno-wschodniej stronie wyspy, szerokość zatki to około 200m, jej długość od 200-300m, dno zatoki bardzo wolno odada w dół, porastają go głównie trawy morskie, które na głębokości około 15m przechodzą w dno piaszczyste. Bardzo ciekawe formacje skalne występują po lewej i prawej stronie zatoki. Godny polecenia jest nurek w prawą stronę, płynąc na głębokości 5-12m możemy dopłynąć po około 70-80 minutach do grotek położonej w zatoczce Nisportino. Zobacz dokłądny opis nurkowania w zatoce Nisporto.

Elba nurkowanie na wyspie Scolietto
czwartek, 26 maja 2016 11:26

Maksymalna głębokość 55 m, nurkowanie dostępne tylko z pontonu. Wyspa znajduje się w Parku Narodowym w pobliżu Portoferraio.
Wysepka jest dostepna zarówno dla nurków jak i łodzi motorowych. Jedyne obostrzenie to zakaz polowania. Zakotwiczyć można po wschodniej stronie wyspy. Chyba najpiękniejsze miejsce do nurkowania na całej wyspie Elbie, bo można tu znaleźć coś ciekawego zarówno głęboko jak i płytko. Można spotkać mureny śródziemnomorskie, szkaradnice, żabnice, barakudy, graniki śródziemnomorskie, homary, bujną roślinność i to wszystko w dużej ilości. Zobacz dokłądny opis nurkowania na wyspie Scolietto.

Udar mózgu
wtorek, 03 maja 2016 21:07

Udar mózgu to nie jest przypadłość typowa dla nurków, jednak do udaru może dojść przed nurkowaniem, w trakcie czy po. Prawidłowa reakcja kolegów i koleżanek, może komuś uratować życie. Przeczytanie tekstu poniżej zajmie nie więcej niż 5 minut, a może komuś lub tobie uratować życie.

Udar mózgu przychodzi niespodziewanie i daje objawy podobne jak upojenie alkoholowe – osoba z udarem może zachowywać się dziwnie jak by była pod wpływem, będzie miała kłopoty z artykulacją i opadające kaciki ust – zawsze w takiej sytuacji należy się upewnić co jest przyczyną – używki czy udar mózgu.

Widlak biały
czwartek, 21 kwietnia 2016 20:31

Rodzina ryb dorszowatych. Ciało spłaszczone, zwężające się ku tyłowi o dwóch płetwach grzbietowych i jednej płetwie odbytowej. Ubarwienie brązowe lub rdzawobrązowe. Szczątkowy wąsik podbródkowy. Płetwy brzuszne również w kształcie wąsików przekształciły się w narząd dotyku. Przeczytaj więcej o widlaku białym.

Strona responsywna
wtorek, 01 marzec 2016 22:02

Przyszedł czas na zmiany, obecnie wymogiem technicznym staje się responsywność strony, sukcesywnie wszystkie strony będą zmieniane na nowy format. Należy się uzbroić w cierpliwość, bo nie będzie to sprawa ani łatwa ani szybka. Potrzebuję pomocy w tym względzie - czekam na chętnych. Na razie część stron będzie działała po nowemu a część po staremu.

"Grüner See" po raz drugi
czwartek, 20 styczeń 2016 18:47

Tym razem Grüner See (Green Lake) nie było celem wyjazdu, droga prowadziła nas dalej na południe w stronę słonecznej wyspy Elby.  Ale kiedy można zboczyć kilka kilometrów i ponownie zobaczyć przepiękne jezioro warto nadrobić kilometry. Widoki nas nie zawiodły. Przedstawiam kilka zdjęć i krótką relację z wyjazdu na Grüner See w Austrii.

Test - kombinezon nurkowy pół-suchy 7 mm z kapturem TRIBORD
sobota, 16 styczeń 2016 12:27

Rok 2015 był okresem wytężenoj pracy, był też rokiem testowania różnego rodzaju sprzetu, w okresie jesiennym nie udało się przelać wniosków z testów na papier, ale teraz postaram sie nadrobić zaległości. Jako pierwszy zstanie opisany kombinezon nurkowy pół-suchy 7mm Tribord. Dodam że wynik testu jest sporym zskoczeniem. Test kombinezonu nurkowego pół-suchego 7mm Tribord (Decathlon).

Nowy rok 2016
sobota, 02 styczeń 2016 10:07

Nieuchronnie mija czas. Jeszcze niedawno był 2015r a już mamy 2016r. Tą drogą chciałem złożyć najlepsze Życzenia Noworoczne wszystkim płetwonurkom a w szczególności wszystkim Nurkomaniakom  - niech ten nowy rok będzie jeszcze lepszy od starego - niech spełnią się wasze marzenia i plany a zdrowie dopisuje.  Mam nadzieję, że ten rok będzie również owocny w temacie dalszego rozwijania strony Nurkomania. Za korzystanie ze strony nie pobieramy żadnych opłat, jednak za utrzymanie serwera i domeny corocznie należy ponosić opłaty. Jeżeli chcesz nam pomóc dalej się rozwijać, zacznij dostrzegać reklamy umieszczone na stronie, jeżeli znajdziesz interesującą dla siebie, rozważ czy w nią nie kliknąć. Zachęcam również do kontaktu z Nami..

Majówka 2015 - VIII zlot nurkowy w Jezerach

czwartek, 26 marca 2015 13:33

Zapraszamy na majówkę z Nautilusem w piękny region północnej Dalmacji - z lazurowym Adriatykiem, pasmami gór i największymi chorwackimi parkami: Krka, Kornaty, Paklenica, Telascica, Vransko Jezero oraz zabytkami z listy UNESCO: starówkami miast Zadar, Szybenik, Split, Trogir. Tu każdy odnajdzie swoje miejsce! VIII zlot nurkowy w Jezerach.

Piotrosz (Zeus faber)

sobota, 31 stycznia 2015 17:57

Piotrosz, (Zeus faber) - gatunek ryby z rodziny piotroszowatych (Zeidae). Inna nazwa to paszczak. Piotrosza to bardzo charakterystyczna ryba, mocno spłaszczona z wyraźnym czarnym okiem na środku płaszczyzny bocznej ciała, możemy spotkać piotrosza w Morzu Śródziemnym, jest rybą żyjącą samotnie więc wielkich stad tych ryb nie zobaczymy, nie jest specjalnie płochliwy, więc może być doskonałym obiektem dla podwodnych fotografów. Więcej na stronie piotrosz Zeus faber.

Wilhelm Gustloff

sobota, 30 stycznia 2015 21:16

Dziś mija 70 lat od pewnie największej morskiej tragedii, tragedi, która zdażyła się na Bałtyku, szacuje się że mogło w niej zginąć nawet 10 000 osób, co w porównaniu z tragedią Tytanika, gdzie przypomnę zgineło 1500 ludzi może się wydawać prawdziwym koszmarem. Pamietajmy jednak, że gdy tonoł Wilhelm Gustloff panowała wojna, II Wojna Światowa. Przeczytaj o tragedii jaka spotkała statek Wilhelm Gustloff.

Bare X-Mission - nowy skafander suchy

sobota, 17 stycznia 2015 19:38

X-Mission to  uzupełnienie kolekcji technicznych skafandrów Bare. X-Mission został specjalnie zaprojektowany, aby spełnić surowe wymagania  technicznych nurków. W tym momencie posiadamy w swojej kolekcji dwa suche skafandry dedykowane dla nurków jaskiniowych/technicznych  X-Mission i HDC Expedition Tech Dry. Więcej o Bare Bare X-Mission

Suunto EON Steel

niedziela, 11 stycznia 2015 20:45

Nadeszła nowa era w rozwoju komputerów nurkowych Suunto. Korzystając z ponad 75 lat doświadczeń, Suunto wprowadza komputer nurkowy najnowszej generacji. Suunto EON Steel łączy w sobie zalety zaawansowanej technologii z możliwościami dostosowania ekranów (można dokładnie określić, które informacje powinny być wyświetlane), dodatkowa zaleta tojasny kolorowy ekran, który czytelnie wyświetla informacje. Komputer jest oferowany w komplecie z paskiem lub mocowaniem na gumkach. Komputer chroni odporna na uszkodzenia obudowa, ze szczotkowanej stali nierdzewnej. Gwarantowana głębokość do 150m. Zobacz jak wygląda komputer nurkowy Suunto EON Steel.

Oceanic VTX Oled

niedziela, 11 stycznia 2015 11:23

Na początku stycznia 2015r. do sprzedaży powinien wejść najnowszy komputer firmy Oceanic VTX Oled. Jak widać nadchodzi era komputerów oledowych, co w sumie nie jest zaskoczeniem, na przykładzie komputerów firmy Xdeep widać jak wielkim cieszą się powodzeniem. Czy nowy komputer firmy Oceanic znajdzie swoich miłośników czas pokaże.

Chorwacja - Plitwickie Jezera cz2

środa, 12 listopada 2014 21:06

Druga część zwiedzania Parku Narodowego Plitvickie Jeziora. Zobacz zdjęcia z Parku Narodowego Plitvickie Jeziora cz 2.

Węzeł GIG

wtorek, 11 listopada 2014 20:27

Węzeł GiG najlepiej się nadaje do połączenia latarki zapasowej z karabinkiem, ale również tą metodą można łączyć inne elementy z karabinkiem. do wykonania węzła potrzebna jest guma 4mm i oczywiście karabinek. Gumę najłatwiej zakupić w duzych marketach budowlanych. Ja zawsze mam kilka metrów takiej gumy w niezbędniku narzędziowym płetwonurka.

Chorwacja - Plitwickie Jezera

niedziela, 09 listopada 2014 18:53

Plitwickie Jeziora - Park Narodowy Plitvickie Jeziora od 1979 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa naturalnego UNESCO i wart jest odwiedzenia ze względu na unikatowe walory przyrodnicze. Wody rzeki Korany powodując erozję wapiennych skał utworzyły w naturalny sposób zespół wielu połączonych jezior z których każde znajduje się na innym poziomie. Niezliczone kaskady krystalicznie czystej wody tworzą przepiękne widoki. Zobacz zdjęcia z Parku Narodowego Plitvickie Jeziora.

NUNO GOMES - "Poza błękitem"

sobota, 08 listopada 2014 12:11

NUNO GOMES, rekordzista świata w nurkowaniu, przyjedzie do Polski w dniach 14-20 listopada promować autobiografię "Poza błękitem". Jeden człowiek, dwa rekordy, dziesiątki tysięcy godzin spędzonych pod wodą. Nurkowanie, w którym liczy się perfekcyjny plan i maksymalna osiągalna dla człowieka głębokość. Zobacz Nuno Gomes - "poza błękitem".

Zmiany na stronie www.nurkomania.pl

niedziela, 02 listopada 2014 17:24

Zmiany na stronie, na razie zmieniła się lekko nawigacja, ale w czasie najbliższych miesięcy ulegnie zmianie reszta serwisu - pojawią się nowe strony i nowe działy. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi. Piszcie martin(a)nurkomania.pl.

Mateusz Malina spełnia swoje marzenia - jedzie na zawody nurkowania swobodnego na Bahamy! - Czy pobije kolejny rekord?

czwartek, 23 października 2014 19:33

Mateusz Malina ma dobrą passę. Jedyny Polak ze światowej czołówki w nurkowaniu swobodnym, wicemistrz świata z 2011 roku, dzięki pomocy sponsora, może rozwijać swój talent i podejmować kolejne wyzwania. W lipcu br. dołączył do projektu "Grena Talents Forge", wspierającego młodych, utalentowanych sportowców, a już w listopadzie zrealizuje jedno ze  swoich marzeń i weźmie udział w zawodach Vertical Blue Championship na Bahamach.

50-lecie AKP Krab

środa, 22 października 2014 23:06

I stało się w tym roku mija 50-lecie Akademickiego Klubu Podwodnego "Krab". Moja przygoda z Krabem zaczęła się w roku 1987 i trwa do tej pory. Pierwszym jubileuszem, który pamiętam było 25-lecie, wtedy imprezy związane z obchodami były w Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie odbył się koncert Marka Grechuty. Klub wielokrotnie zmieniał siedzibę i Prezesów, ale dwie rzeczy pozostały niezmienne - cały czas zajmował się nurkowaniem i trwał przy jednej organizacji CMAS.

I Zimowy Podwawelski spływ Wisłą

sobota, 01 marzec 2014 17:46

I Zimowy Podwawelski spływ Wisłą odbył się 1 marca 2014, nurkowie wystartowali o 11:05 z Przystani Wioślarskiej AZS AWF Kraków i dopłynął prawie do Kładki Ojca Bernatka. Spływ zakończył się pod mostem Marszałka Józefa Piłsudskiego o godzinie 12:20 gdzie było wygodne wyjście. Zobacz relację I Zimowy Podwawelski spływ Wisłą.

Nurkowanie komunikacja światłem

niedziela, 26 stycznia 2014 13:08

Pojawiły się nowe zdjęcia na stronie komunikacja światłem , nie wiem czemy dopiero teraz, pewnie z braku czasu.

Ryby pstrąg tęczowy

niedziela, 12 stycznia 2014 21:28

Altls ryb polskich wód, został wzbogacony o pstrąga tęczowego (Oncorhynchus mykiss). Zdjęcia wykonane w Serbii przed wejściem do jednej z jaskiń.

Nurkowanie Grecj - Kreta

niedziela, 8 września 2013 20:33

Grecja położona w południowo-wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z czterema państwami, Albanią, Republiką Macedonii i Bułgarią od północy, oraz Turcją od wschodu. Co ciekawe ma dostęp do czterech mórz: Egejskiego i Kreteńskiego od wschodu, Jońskiego od zachodu oraz Śródziemnego od południa. Grecja to nie tylko kontynent, ale również spora ilość wysp i wysepek - około 1400 wysp, w tym 227 zamieszkałych. Jak wyglada Kreta można zobaczyć na stronie nurkowanie Grecja.

"Grüner See" przepiękne jeziorko górskie w środkowej Austrii

czwartek, 27 czerwca 2013 21:45

Grüner See () -

to jezioro w środkowej Austrii a dokładniej w w Styrii, w gminie Tragöß, położone w zalesionej dolinie w górach Hochschwab. Jezioro pojawia sie okresowo bo jest zasilane wodami z topniejącego śniegu, maksymalna głębokość 12m, najlepszy okres do nurkowania koniec maja, początek czerwca (przed wyjazdem warto sprawdzić w internecie poziom wody). W okresie zimowym poziom wody spada do 1-2m. Jeziorko swoją nazwę " zielone jeziorko" zawdzięcza kolorowi wody widzianemu z powierzchni, pod wodą woda ma oczywiście kolor niebieski. Mam nadzieję, że zainteresowałem, zobacz zdjęcia podwodne z Grüner See.

"Mars" flagowy okręt floty szwedzkiej zatonął na dnie Bałtyku

sobota, 13 lutego 2013 17:18

"Mars" flagowy okręt floty szwedzkiej, był największym okrętem wojennym, jaki w XVI wieku pływał po Bałtyku. Zatonął 31 maja 1564r, drugiego dnia starcia miedzy Szwecją a połączonymi siłami Danii i Lubeki, zatonął u wybrzeży Gotlandii i Olandii . W trakcie bitwy, doszło do abordażu, galeon stanął w ogniu, który przedostał sie do prochowni, w wyniku czego nastąpiła detonacja. Wrak spoczął na dnie na głębokości 73m. Przeleżał na dnie Bałtyku 447lat, nim został odnaleziony, obecnie trwała prace dokumentacyjne. Zobacz zdjęcia podwodne z Projektu Mars.

Nurkowanie jaskiniowe w Serbii maj 2013

środa, 08 maja 2013 17:02

W trakcie czterech dni spędzonych w Serbii zaliczyłem dwie jaskinie Krupajsko Vrelo i Vrelo Mlave. W sumie 7 nurkowań. Nie udało zanurkować się w dwóch następnych, ze względu na brak czasu, mowa tu o Krivi Vir i Jaskini Lazarewa (Lazareva pecina) a dokładniej wywierzysku z niej wypływającym. Wyjazd zaliczam do bardzo udanych

. Nurkowanie jaskiniowe w Serbii maj 2013.

Montaż sprzętu nurkowego

sobota, 09 marca 2013 20:48

Pewnie każdy wie jak, pewnie jest to prosto, pewnie nikt tego nie chce czytać, ale może ktoś poogląda zdjęcia. Zapraszam na stronę montaż sprzętu nurkowego. Dział umiejętności podstawowe.

Jaskinia Ordyńska na Uralu

wtorek, 05 marca 2013 18:34

Jaskinia Ordyńska - największa na świecie podwodna, gipsowa jaskinia, znajdująca się na światowej liście UNESCO Cudów Natury. Jaskinia znajduje się na zachodzie Uralu, jej długość przekracza 5 km i jest jedną najdłuższych jaskiń Uralu. Woda w jej wnętrzu jest bardzo czysta, dzięki czemu zapewnia widoczność na poziomie 45m. W jaskini można nurkować. Można tu podziwiać olbrzymie komnaty, tak wielkie, że oświetlenie ich w całości wymaga kilku lamp. Zobacz zdjęcia, może z jedynej gipsowej podwodnej jaskini - Jaskinia Ordyńska.

Krabowskie morsowanie przy pochodniach

sobota, 02 marca 2013 23:18

Czy kąpiel w lodowatej wodzie może być przyjemnością? Kilak osób z AKP Krab dziś odpowiedziało na to pytanie stawiając się nad Zalewem Bagry. Lód o grubości około 5cm ścinał jeszcze cały akwen, kiedy kilku śmiałków spróbowało zażyć kąpieli w przerębli. Sam byłem, próbowałem było super. Zobacz zdjęcia z krabowskiego morsowania przy pochodniach.

"Mars" flagowy okręt floty szwedzkiej zatonął na dnie Bałtyku

sobota, 13 lutego 2013 17:18

"Mars" flagowy okręt floty szwedzkiej, był największym okrętem wojennym, jaki w XVI wieku pływał po Bałtyku. Zatonął 31 maja 1564r, drugiego dnia starcia miedzy Szwecją a połączonymi siłami Danii i Lubeki, zatonął u wybrzeży Gotlandii i Olandii . W trakcie bitwy, doszło do abordażu, galeon stanął w ogniu, który przedostał sie do prochowni, w wyniku czego nastąpiła detonacja. Wrak spoczął na dnie na głębokości 72m. Przeleżał na dnie Bałtyku 447lat, nim został odnaleziony, obecnie trwała prace dokumentacyjne. Przeczytaj więcej na stronie wraki Bałtyku.

Śmiali się kiedy założyłem kask na głowę i wlazłem do wody

poniedziałek, 19 lutego 2013 16:02

Pierwszy raz założyłem kask na głowę 1999r, było to przy okazji robót podwodnych. Od tego czasu zrobiłem to wiele razy, głównie przy okazji nurkowań jaskiniowych, gdzie kask jest elementem obowiązkowym. Obecnie używam go również do innych celów, jest na nim mała kamera, pozwalająca rejestrować całe nurkowanie. Inne ważne zastosowanie to fotografia nocna, na kasku umieszczam dwie małe diodowe latarki (w zupełności wystarczy 1W), ich zadaniem jest podświetlanie przycisków obudowy. Przeczytaj więcej o temacie kask nurkowy.

Targi " Podwodna przygoda 2013" dobiegły końca

niedziela, 10 lutego 2013 17:26

Targi Podwodna Przygoda 2013 dobiegły końca, były ciekawe z wielu względów. Tu wspomnę o jednej nowości sprzętowej, a mianowicie o oledowym bottom timerze firmy Xdeep. Zamieszczam kilka zdjęć z targów. Inna ciekawostka to Sidemount rebreather o którym mówił Krzysiek Starnawski na swoim wykładzie "Meksyk - nurkowanie jaskiniowe dla początkujących i zaawansowanych" - ten wykład naprawdę zgromadził tłumy.

Targi Nurkowe "Podwodna Przygoda"

piątek, 08 lutego 2013 06:34

Już po raz czwarty w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dniach 9-10 lutego 2013 r., odbędą się największe targi nurkowe w Polsce "Podwodna Przygoda". Zobacz szczegółowy plan. My również tam będziemy. Targi Nurkowe "Podwodna Przygoda" 2013.

Nurkowanie w rzece Piaśnica

czwartek, 07 lutego 2013 22:54

Kaszuby to doskonały teren do odpoczynku, wśród gór i lasów znajdują się małe oczka wodne i wielkie jeziora, ale na tym nie koniec, można znaleźć bardzo czyste rzeki w których można nurkować. Nie są to może ekstremalnie głębokie nurkowania, bo głębokość w większości miejsc nie przekracza 2m, ale jeżeli poszukamy to znajdziemy 4-5m. Rzekę o której chciałem dziś wspomnieć jest Piaśnica. Zobacz temat nurkowanie w Piaśnicy.

Tajlandia to kraj uśmiechniętych ludzi

piątek, 25 stycznia 2013 20:17

Tajlandia to nie tylko miejsce do nurkowania, wiele ciekawych rzeczy można zobaczyć ponad wodą. Zapraszam do obejrzenia zdjęć, może pozwoli to podjąć decyzję o wyjeździe.