Attersee - nurkowanie

miejsca nurkowe na świecie


Attersee - piękne jezioro z dużą ilością miejsc nurkowych. Droga dookoła jeziora znacznie ułatwia dotarcie do celu nurkowania. Attersee to największe austriackie jezioro jego długość wynosi 21km a powierzchnia wynosi prawie 46km2. Głębokość maksymalna 171m, wysokość nad poziomem morza 467m.

Nasz wyjazd miał miejsce na początku lutego, jako wyjazd trzydniowy bez parcia na nurkowanie – ale sprzęt nurkowy został zabrany, nigdy nie wiadomo, może najdzie nas ochota na nurkowanie. Koniec lutego to w zasadzie koniec zimy, w Polsce śniegu już nie było, utrzymywała się ładna pogoda około 15 stopni Celsjusza. Liczyłem że nad Attersee będzie podobnie. Rok wcześniej z powodu deszczu widoczność w Attersee nie przekraczała 1-2m i o zrobieniu dobrych zdjęć podwodnych można było zapomnieć.
Droga Kraków Attersee przebiegła bez problemu, te około 680km można spokojnie przejechać w 7 godzin. W drodze pogoda była dobra, dopiero 200km przed celem zaczął padać deszcz, pojawiły się ciemne chmury i zaczęło padać. Pierwsze był to drobny deszczyk, który przeszedł w deszcz średniej wielkości by przejść w deszcz ciężki – plan na spektakularne zdjęcia powoli się dematerializował.
Na miejsce dotarliśmy około 17 godziny, a ponieważ do zmroku zostało jeszcze trochę czasu postanowiliśmy zwiedzić miejsca nurkowe na zachodnim brzegu. Jadąc mijaliśmy kolejno: Nautilus, Steinwand, Alexenau, Twin Towers, Wrack Dixie, Liebesbrucke, Steinschlug, Schwarze Brucke, Ofen. Przy tym ostatnim miejscu spotkaliśmy sporo samochodów z polską rejestracją to nurkowali koledzy z Anakondy - właśnie skończyli nurkowanie na 106m.

nurkowanie Attersee mapa

Mapka z zaznaczonymi miejscami nurkowymi, przykład godny naśladowania.