Austria - nurkowanie

miejsca nurkowe na świecie


Dzięki surowym przepisom ochrony środowiska austriackie jeziora należą do najczystszych wód w Europie i są prawdziwym rajem dla nurków.

Fauna i flora austriackich jezior i rzek jest bardzo zbliżona do fauny polskich jezior, możemy spotkać tu: okonie, szczupaki, sumy, małże: szczeżuje wielkie i racicznice, gąbki słodkowodne, pstrągi, kiełbie, słodkowodne ukwiały, raki.

Attersee

Attersee - piękne jezioro z dużą ilością miejsc nurkowych. Droga dookoła jeziora znacznie ułatwia dotarcie do celu nurkowania. Attersee to największe austriackie jezioro jego długość wynosi 21km a powierzchnia wynosi prawie 46km2. Głębokość maksymalna 171m, wysokość nad poziomem morza 467m. Strona www.taucher.net/tauchfuehrer_oesterreich/Attersee_see1.html

Achensee - woda jest przejrzysta i umiarkowanie zimna, niewiele ponad 18 stopni. Z obu stron brzegi opadają stromo i są na zachodzie częściowo niedostępne. Jezioro Achensee służy jako teren do ćwiczeń dla wszystkich tyrolskich klubów nurkowych. Żadnych roślin i prawie żadnych zwierząt. Generalnie obowiązuje zakaz nurkowania, nie obejmujące organizacji sportowych i osób prywatnych z zezwoleniem na nurkowanie (można je otrzymać w biurze Achensee-Schifffahrt).
Najlepszy czas na nurkowanie: lato i jesień.

Plansee - zimny, ale piękny zbiornik, latem widoczność do 18 m. Najlepszy czas na nurkowanie: lato. Informacje: www.tauchen-in-tirol.at

Nurkowanie w rzekach

Nurkowanie w rzekach jest ciekawym urozmaiceniem. Nadają się do niego najlepiej rzeki Enns, Steyr i przede wszystkim Traun: charakteryzują ją silne prądy, wąskie jaskinie, zaskakujące nawisy, tajemnicze groty i pryskające wodospady. Przyjemna temperatura wody oraz widoczność do 40 m. Ryby: kiełbie, pstrągi, okonie. Najlepszy czas na nurkowanie: lipiec do września.

Najlepiej nurkować z Centrum Nurkowym Magic-Dive (www.traunfall-tauchen.at), które mieści się w miejscowości Viecht przy Traunfall 51. Centrum prowadzone jest przez Heralda Buchnera.

Zobacz

  1. Grüner See  (Green Lake) - pierwszy wyjazd nurkowy 2013r.
  2. Grüner See  (Green Lake) - drugi wyjazd nurkowy 2015r.
  3. Attersee - wyjazd pierwszy 2015r.
  4. Atterseee - wyjazd drugi 2016r

nurkowanie górskie

Austria Attersee

nurkowanie górskie

Austria Attersee