Nurkowanie rekreacyjne


Jak zacząć nurkować?

Nurkowanie jest obecnie bardzo popularne, wiele osób na wyjeździe w rejony tropikalne, zostaje wprost oczarowana życiem podwodnym. Decyzja o rozpoczęciu nurkowania jest oczywistą konsekwencją. Jak zacząć nurkować? Kto może nurkować? Czy nurkowanie jest niebezpieczne? To tylko niektóre pytania. Wszystko o nurkowaniu znajdziesz na naszej stronie www.nurkomania.pl, ale jeżeli jesteś naprawdę początkujący zobacz stronę jak zacząć nurkować?

Podstawowy sprzęt nurkowy

Nurkowanie - podstawowa zasada brzmi:

"planuj swoje nurkowanie i nurkuj jak planowałeś"

Pamiętaj, aby podczas nurkowania przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Sprawdź czy wykonujesz prawidłowo wszystkie podstawowe umiejętności (ćwiczenia), z szczególnym uwzględnieniem sprawdzenia bezpieczeństwa. Mam nadzieję, ze zdajesz sobie również sprawę jak ważna jest właściwa konfiguracja sprzętu. Właściwy sprzęt do nurkowania jest niezmiernie ważny.

Nurkowania uczymy sie nie tylko na stopniach ale również na specjalizacjach, do wyboru mamy


pływanie, nauka pływania Pływanie - zachęcamy wszystkich do regularnego pływania na basenie, jak ważna w nurkowaniu jest właściwa kondycja, nie muszę chyba nikogo przekonywać, basen to dobre miejsce, aby nie tylko poprawić kondycję fizyczną ale również techniki pływackie czy wydolność bezdechową. Informację o stylach pływackich zamieściłem na stronie nauka pływania z elementami nurkowania.
nurkowanie pod lodem Nurkowanie pod lodem - kurs nurkowania podlodowego uczy, jak bezpiecznie nurkować pod lodem: jak skonfigurować sprzęt, wybrać miejsce nurkowania, przygotować przerębel, spełnić zasady bezpieczeństwa i prawidłowej asekuracji. Dowiesz się tu również o sygnalizacji przy pomocy liny, zastosowaniu śrub lodowych, podstawowych węzłach żeglarskich stosowanych w nurkowaniu i użyciu kołowrotka do autoratownictwa. Nurkowanie pod lodem.
kurs skafander suchy Nurkowanie w suchym skafandrze - znajdziesz tu wszystko o nurkowaniu w suchym skafandrze. Dowiesz się o budowie skafandra, o rodzajach skafandrów, stosowanych ocieplaczach i bieliźnie nurkowej. Nauczysz się dbać o skafander. Poznasz również technikę nurkowania oraz podstawowe problemy, jakie mogą wystąpić w trakcie nurkowania w suchym skafandrze. Poruszymy tu również tematy związane z systemem balastowym oraz doborem odpowiednich rękawic. Praca nad stroną nurkowanie w skafandrze suchym trwa.
fotografia podwodna kurs Kraków Powoli powstaje strona nurkowanie fotografia podwodna - kurs, ze szczególnym uwzględnieniem fotografii cyfrowej, myślę że niedługo zostanie on udostępniony w całości. Nurkowanie z aparatem fotograficznym jest bardzo ciekawe i pozwala pozostawić nie tylko w pamięci niezapomniane chwile spędzone pod wodą. Dostępność i jakość sprzętu sprawia, ze coraz łatwiej o podwodne zdjęcia.
kurs DAN Oxygen Provider DAN jest międzynarodową organizacją typu non-profit. Skrót DAN pochodzi od pierwszych liter nazwy angielskiej tej organizacji: Divers Alert Network, co dosłownie oznacza Alarmową Sieć dla Nurków. DAN prowadzi również szkolenia. Najbardziej znane programy szkoleniowe oferowane przez DAN to kurs DAN Oxygen Provider i kurs DAN Advanced Oxygen Provider. Zobacz na stronę kursy DAN - Divers Alert Network.
 

nurkowanie kurs PADI, CMAS Kraków