Nurkowanie i nauka pływania

Czym lepiej czujemy się w wodzie, tym nurkowanie sprawia więcej przyjemności - płetwy, maska, fajka to sprzęt podstawowy, warto trenować w nim jak najczęściej.

nurkowanie, kursy, szkolenia, PADI, CMAS, Zakrzówek

centra nurkowe, klubyz, szkoły nurkowania

nurkowanie - miejsca nurkowe (nurkowiska)

Jak zacząć nurkować?

Nurkowanie jest obecnie bardzo popularne, wiele osób na wyjeździe w rejony tropikalne, zostaje wprost oczarowana życiem podwodnym. Decyzja o rozpoczęciu nurkowania jest oczywistą konsekwencją. Jak zacząć nurkować? Kto może nurkować? Czy nurkowanie jest niebezpieczne? To tylko niektóre pytania. Wszystko o nurkowaniu znajdziesz na naszej stronie www.nurkomania.pl, ale jeżeli jesteś naprawdę początkujący zobacz stronę jak zacząć nurkować?


maska

fajka

płetwy

 

 


automat oddechowy

latarka
BCD

komputer nurkowy
butla
 
konsola
skafander
octopus
 
 
nóż

kurs nurkowanie skafander suchy

kurs nurkowanie techniczne nitroks trimiks

Nurkowanie - podstawowa zasada brzmi:

"planuj swoje nurkowanie i nurkuj jak planowałeś"

Pamiętaj, aby podczas nurkowania przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Sprawdź czy wykonujesz prawidłowo wszystkie podstawowe umiejętności (ćwiczenia), z szczególnym uwzględnieniem sprawdzenia bezpieczeństwa. Mam nadzieję, ze zdajesz sobie również sprawę jak ważna jest właściwa konfiguracja sprzętu. Właściwy sprzęt do nurkowania jest niezmiernie ważny.

pływanie, nauka pływania Pływanie - zachęcamy wszystkich do regularnego pływania na basenie, jak ważna w nurkowaniu jest właściwa kondycja, nie muszę chyba nikogo przekonywać, basen to dobre miejsce, aby nie tylko poprawić kondycję fizyczną ale również techniki pływackie czy wydolność bezdechową. Informację o stylach pływackich zamieściłem na stronie nauka pływania z elementami nurkowania.
nurkowanie pod lodem Nurkowanie pod lodem - kurs nurkowania podlodowego uczy, jak bezpiecznie nurkować pod lodem: jak skonfigurować sprzęt, wybrać miejsce nurkowania, przygotować przerębel, spełnić zasady bezpieczeństwa i prawidłowej asekuracji. Dowiesz się tu również o sygnalizacji przy pomocy liny, zastosowaniu śrub lodowych, podstawowych węzłach żeglarskich stosowanych w nurkowaniu i użyciu kołowrotka do autoratownictwa. Nurkowanie pod lodem.
kurs skafander suchy Nurkowanie w suchym skafandrze - znajdziesz tu wszystko o nurkowaniu w suchym skafandrze. Dowiesz się o budowie skafandra, o rodzajach skafandrów, stosowanych ocieplaczach i bieliźnie nurkowej. Nauczysz się dbać o skafander. Poznasz również technikę nurkowania oraz podstawowe problemy, jakie mogą wystąpić w trakcie nurkowania w suchym skafandrze. Poruszymy tu również tematy związane z systemem balastowym oraz doborem odpowiednich rękawic. Praca nad stroną nurkowanie w skafandrze suchym trwa.
fotografia podwodna kurs Kraków Powoli powstaje strona nurkowanie fotografia podwodna - kurs, ze szczególnym uwzględnieniem fotografii cyfrowej, myślę że niedługo zostanie on udostępniony w całości. Nurkowanie z aparatem fotograficznym jest bardzo ciekawe i pozwala pozostawić nie tylko w pamięci niezapomniane chwile spędzone pod wodą. Dostępność i jakość sprzętu sprawia, ze coraz łatwiej o podwodne zdjęcia.
kurs DAN Oxygen Provider DAN jest międzynarodową organizacją typu non-profit. Skrót DAN pochodzi od pierwszych liter nazwy angielskiej tej organizacji: Divers Alert Network, co dosłownie oznacza Alarmową Sieć dla Nurków. DAN prowadzi również szkolenia. Najbardziej znane programy szkoleniowe oferowane przez DAN to kurs DAN Oxygen Provider i kurs DAN Advanced Oxygen Provider. Zobacz na stronę kursy DAN - Divers Alert Network.
 

 Atlas fauny i flory - Polski, Morza Śródziemnego i Czerwonego

nurkowanie kurs PADI, CMAS Kraków

Pragnę  wszystkim nurkującym ale nie tylko przybliżyć podwodny świat. Jego integralną częścią jest fauna i flora. Tu znajdziesz sporo przedstawicieli  ryb, glonów, gąbek, parzydełkowców, pierścienic, mięczaków, stawonogów, szkarłupni, ssaków, gadów Morza Śródziemnego, Morza Czerwonego oraz Polskich jezior.

 

Automat oddechowy - sprzęt do nurkowania

Wszystko co ważne w temacie automat oddechowy zostało zebrane w jednym miejscu. Zapoznanie się z działem, pozwoli poznać budowę oraz zasadę działania automatu oddechowego. Takie pojęcia jak: układ redukcji, odciążenie, wspomaganie, DIN, INT, o-ring, opory oddechowe, zamarzanie automatów nie będą już obce.

TEORIA - nurkowanie jest proste

TEORIA poznacie fizyczne i medyczne aspekty nurkowania, przybliżymy pojęcia takie jak: ciśnienie parcjalne, narkoza azotowa, choroba dekompresyjna, barotrauma płuc, zatrucie tlenowe, mieszanka oddechowa (powietrze, nitrox, trymix). Teoria to bardzo ważny dział.

Rysunek obok przedstawia uwarstwienie termiczne jeziora naszej strefy klimatycznej w okresie letnim. Czy wiedziałeś, ze woda poniżej 8m ma temperaturę około 4C. więcej>>

  nurkowanie, Zakrzówek

SPRZĘT DO NURKOWANIA

Sprzęt do nurkowania - dowiesz się co to jest: maska, płetwy, fajka, automat oddechowy, butla, twinset, jacket, sprzęt pomocniczy, balast, komputer nurkowy, tabele dekompresyjne, latarka, skrzydło, płyta, sekator, boja dekompresyjna. Poznasz Firmy produkujące sprzęt nurkowy: Scubapro, Aqualung, Mares, Posejdon, Apex, OMS, Halcyon, Lola, Eques, Ocean Pro.

Wybór sprzętu jest bardzo duży, zawsze powstaje dylemat co wybrać, czy sprzęt najlepszy, czy najtańszy? A może ten najlepiej sprawdzony? Zobacz ranking sprzętu nurkowego. Zawsze zalecam kupowanie z rozwagą, szczególnie w sklepach internetowych, kiedy towar widzimy dopiero po zamówieniu.

nurkowanie kurs PADI, CMAS Kraków 

NURKOWANIA SPECJALIZACYJNE

JAK NURKOWAĆ dział wyjaśniający jak prowadzić nurkowanie: w suchym skafandrze, nocne, głębokie, nawigacyjne, górskie, pod lodem (nurkowanie podlodowe), jaskiniowe, wrakowe, nurkowanie na wstrzymanym oddechu (freediving), jak wykonać udane zdjęcia pod wodą (fotografia podwodna), kim są Hogarthianie itd. Specjalizacje są równie ważne jak stopnie nurkowe, często to właśnie one będą dla nas najbardziej interesujące bo nauczą nas dokładnie tego co chcemy w nurkowaniu umieć

O czym przeczytasz w Nurkomanii