Uraz ciśnieniowy zębów

Uraz ciśnieniowy zębów, jest chyba najrzadziej spotykany i nie chodzi tu bynajmniej o mechaniczne uszkodzenie zęba, chodź i to może sie zdarzyć, ale o dotkliwy ból występujący przy zanurzeniu.

W swojej karierze nurkowej miałem do czynienia z kilkoma osobami u których wystąpiły problemy przy zanurzaniu. W przypadku ekstremalnym ból nie do zniesienia występował na głębokości 20-30cm - to praktycznie uniemożliwiło jakiekolwiek zajęcia na kursie nurkowania. Jak tego uniknąć - dbajmy o nasze zęby, chodźmy na wizyty do dentysty przynajmniej raz w roku. Tu zdradzę jak zakończył się przypadek opisany powyżej, okazało się, że przyczyną bólu były nadwrażliwe dziąsła, zastosowanie odpowiedniej pasy załatwiło problem w tydzień - kursant skończył kurs bez żadnych dodatkowych problemów.

Podstawowa zasada nurkowania:

"planuj swoje nurkowanie i nurkuj jak planowałeś"

Pamiętaj, aby podczas nurkowania przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Sprawdź czy wykonujesz prawidłowo wszystkie podstawowe umiejętności (ćwiczenia), z szczególnym uwzględnieniem sprawdzenia bezpieczeństwa. Mam nadzieję, ze zdajesz sobie również sprawę jak ważna jest właściwa konfiguracja sprzętu. Właściwy sprzęt do nurkowania jest niezmiernie ważny.