Kurs MSD (Master Scuba Diver) PADI

Specjalizacje nurkowe

Specjalizacje są równie ważne, jak kolejne stopnie nurkowe, to na specjalizacjach nauczysz się jak nurkować w skafandrze suchym, w nocy, z łodzi, czy jak robić zdjęcia podwodne. Możesz robić dowolne specjalizacje, które twoim zdaniem są interesujące, ale może warto zastanowić się nad stopniem MSD - najwyższym rekreacyjnym stopniu nurkowym.

Dostępnych jest szereg specjalizacji, w pierwszej kolejności polecam:

Kurs PADI OWD

Skafander suchy

Penetracja wraków Bałtyku, stref jeziora poniżej termokliny, czy nurkowanie podlodowe wymaga zastosowania odpowiedniej ochrony termicznej. Wie o tym każdy, kto wychodząc z nurkowania nie był w stanie utrzymać w ręce kubka z herbatą.

więcej »

Kurs PADI AOWD

Wrakowe

Wraki to hasło elektryzuje wszystkich nurków. W przypadku nurkowań morskich, wraki to najczęściej zatopione statki lub samoloty, przy nurkowaniu w jeziorach lub kamieniołomach mamy do czynienia z różnymi elementami, jak zatopiony samochód, autobus, samolot, koparka czy nawet czołg..

więcej »

Kurs PADI OWD

Enriched Air

Kursu Specjalizacyjny PADI "Nurek Nitroksowy" zaznajomi Cię z procedurami, zasadami bezpieczeństwa, niebezpieczeństwami, ryzykiem, korzyściami i teorią bezdekompresyjnego nurkowania na wzbogaconym powietrzu zawierającym od 22% do 40% tlenu.

więcej »

Kurs PADI OWD

Doskonała pływalność

Wielu początkujących nurków ma olbrzymie trudności, aby poradzić sobie z zachowaniem właściwej pływalności w wodzie. Machanie rękami w celu złapania równowagi, zbyt nerwowe oddychanie to podstawowe grzechy. Zobacz co możesz poprawić?

więcej »

Kurs PADI AOWD

Nocne

Nurkowanie w nocy posiada zupełnie inny charakter niż nurkowanie dzienne. Nurkowanie nocne posiada posmak tajemniczości i niepokoju. Pozwala poznać nocne życie akwenu, często znacznie bogatsze niż to za dnia. Często nurkowania nocne są dużo bardziej atrakcyjne, niż te w świetle dnia.

więcej »

Kurs PADI Deep Diver

Głębokie

Deep Diver czyli specjalizacja nurkowania głębokiego pozwala nurkować na głębokość 40m. Może się wydawać że odległość między 30 m a 40m to niewiele, jednak dla wielu nurków po wielki skok jakościowy.

więcej »

Kurs PADI Sidemount

Sidemount

Sidemount czyli konfiguracja boczna - wymyślona dla nurkowań w jaskiniach europejskich, wszędzie tam gdzie należy się przeciskać przez wąskie syfony i szczeliny. Obecnie z impetem wchodzi do nurkowań rekreacyjnych.

więcej »

Kurs PADI nurkowanie pod lodem

Pod lodem

Kurs nurkowania podlodowego uczy, jak bezpiecznie nurkować pod lodem: jak skonfigurować sprzęt, wybrać miejsce nurkowania, przygotować przerębel, spełnić zasady bezpieczeństwa i prawidłowej asekuracji.

więcej »

Kurs PADI Specjalista sprzętowy

Specjalista sprzętowy

Czy wiesz jaki automat oddechowy kupić i dlaczego? Czy warto kupować sprzęt używany, a jeżeli tak to jaki? Czy wiesz jak działa twój automat oddechowy? Czy wiesz jak uniknąć awarii sprzętu? Czy potrafisz wykonać proste naprawy? Jeżeli nie to ten kurs jest dla Ciebie.

więcej »

Kurs MSD (Master Scuba Diver) PADI

Master Scuba Diver PADI to najwyższy i cieszący się największym uznaniem amatorski stopień nurkowy w PADI. Jego uzyskanie wymaga opanowania szerokiej gamy umiejętności nurkowych oraz zdobycia doświadczenia w różnorodnych warunkach. Certyfikat Master Scuba Diver potwierdza najwyższe umiejętności i doświadczenie nurkowe i jest uznawany na całym świecie jako wybitne osiągnięcie w nurkowaniu rekreacyjnym.

Jeżeli chcesz sprostać temu wyzwaniu i uzyskać certyfikat Master Scuba Diver, skontaktuj się z instruktorem, aby ustalić swoją indywidualną ścieżkę spełnienia wszystkich wymagań i zdobycia odpowiedniego doświadczenia.

Musisz posiadać, stopień Open Water Diver PADI, nie wystarczy również Advanced Open Water Diver  PADI (AOWD). Ale jeżeli uzyskasz stopień Rescue Diver PADI i pięć specjalizacji będziesz bardzo blisko - staniesz sie nurkiem MSD. Oczywiście nie wszystkie stopnie musisz uzyskać w PADI, nie możesz mieć równoważników innych organizacji nurkowych. Kurs jest wymarzonym wyzwaniem dla wszystkich pragnących sprawdzić się w nurkowaniu. Spróbować możesz i Ty.

Pozostałe specjalizacje mogą być:

 1. Nurek fotograf (fotografia podwodna).
 2. Nurek przyrodnik.
 3. Nurkowanie w górach.
 4. Nawigacja podwodna (kombinacja nurkowania naturalnego i nawigacji z kompasem)
 5. Nurkowanie jaskiniowe.
 6. Nurkowanie wielopoziomowe.
 7. Poszukiwanie i odzyskiwanie przedmiotów.
 8. Nurkowanie z łodzi.
 9. Nurkowanie w prądzie.
 10. Kurs poszukiwanie i wydobywanie
 11. Kurs caver
 12. Kurs Discover Tec

kurs Nurkowania Kraków

To również Zakrzówek, ale bardzo podobnie wygląda Jaworzno Koparki