Advanced Open Water Diver SSI (AOWD)

Zaawansowany nurek. Po ukończeniu 4 specjalizacji nurkowych SSI (w tym co najmniej dwóch nurkowych) i wykonaniu 24 nurkowań tytuł nadawany jest honorowo przez SSI, za pośrednictwem instruktora SSI.

Kurs Advanced Open Water Diver pozwala zwiększyć twoją pewność siebie i budować nowe umiejętności nurkowe, dzięki czemu można czuć się bardziej komfortowo w wodzie. Jest to świetny sposób, aby nadal nurkować i uczyć się pod okiem instruktora SSI. Kurs bazuje na tym co nauczyłem się wcześniej i rozwija nowe możliwości, wprowadzając Cię w nowe obszary działalności nurkowej.

Kurs AOWD SSI w pakiecie

Czas trwania 1 weekend (2dni).

Inne terminy na telefon - zawsze możesz zadzwonić i zapytać tel. 501/62-78-46

W celu zapisania się na kurs należy się z nami skontaktować. Prowadzimy zajęcia w małych grupach przeważnie 4 osobowych (max 6 osób). Staramy się organizować kurs AOWD raz w miesiącu - w terminach dogodnych dla grupy, wiec zawsze warto się z nami skontaktować.

Standard - 10000zł (grupa 4-8osób - termin ustalony z góry)
Komfort - 10000zł (2 osoby + wybór terminów)
VIP - 10000zł (1 osoba + wybór terminów

Dodatkowo opłata 160zł za certyfikat.
W cenie wszystko: książka, butle z powietrzem, balast, dwa wejścia na Zakrzówek

Opłata za cały sprzęt na czas kursu 40zł/doba.
Dopłata do skafandra suchego 60zł/doba.

Wymagania wstępne:
  • Ukończone 15 lat (osoby pomiędzy 12 a 15 mogą ukończyć kurs Junior Advance, który jest normalnym kursem ma tylko obniżone maksymalne głębokości do 21 m. Po ukończeniu 15 lat stopień ten można zamienić na stopień Advanced.
  • Posiadanie stopnia OWD SSI lub równorzędnego innej organizacji
Uprawnienia

Stopień Advanced Open Water Diver (AOWD) SSI znacznie rozszerza możliwości nurkowania:

  1. umożliwia nurkowanie z partnerem do głębokości 30 metrów,
  2. oraz możliwość uczestnictwa we wszystkich specjalizacjach nurkowych SSI,
  3. a także w kursie Rescue Diver.

kurs nurkowania AOWD SSI (Advanced Open Water Diver) w Krakowie

Kolejnym stopniem po OWD SSI jest Advanced Open Water Diver  SSI (w skrócie AOWD). Spytasz po co mi ten stopień?  Po pierwsze formalnie poszerza twoje uprawnienia do nurkowań na głębokość 30m. Po drugie wykonujesz kolejne 5 nurkowań pod okiem instruktora w realnych warunkach, masz możliwość poznać nowe techniki i umiejętności, zapytać o rzeczy, których nie rozumiesz lub nie ma ich podręczniku. Unikasz dzięki temu błędów jakie mogą pojawić się przy samodzielnym nurkowaniu (oczywiście chodzi o nurkowanie samodzielnym z partnerem, bez instruktora). Wiele, oczywistych rzeczy nie jest opisanych w książkach, a z doświadczenia wiem, że dla początkującego płetwonurka to nie jest takie oczywiste. Jak to mówią "diabeł tkwi w szczegółach" a tych szczegółów, dowiesz się tylko od doświadczonego instruktora.

A teraz do rzeczy, kurs AOWD SSI formalniemożna odbyć bezpośrednio po kursie OWD, nie są wymagane dodatkowe nurkowania międzystopniowe. Dobrze jest jednak wykonać 2-6 nurkowań przed kursem, przekonasz się, że nurkowanie samodzielne bez instruktora to zupełnie inne przeżycie. Będziesz również wiedział, na jakie elementy szkolenia zwrócić szczególną uwagę - będziesz bardziej zmotywowanym kursantem. Jednak nie przesadź z ilością nurkowań, jeżeli zrobisz ich 50 czy 100, kurs AOWD SSI może już stracić na atrakcyjności, większość technik i umiejętności z kursu, będzie dla Ciebie już znana. Proponuję skorzystać z zasady "lepiej wcześniej niż później".

Kurs AOWD SSI składa się z pięciu nurkowań i trwa od2-3dni, można więc uzyskać certyfikat w jeden weekend.