Divemaster SSI

Gratulujemy podjęcia decyzji o zostaniu Dive Guidem SSI! Twoim zadaniem będzie inspirowanie innych nurków, wywieranie na nich wpływu oraz rozszerzanie własnej wiedzy, umiejętności i doświadczenia poprzez planowanie i prowadzenie nurkowań.

przewodnik nurkowy


Gratulujemy podjęcia decyzji o zostaniu Dive Guidem SSI! Twoim zadaniem będzie inspirowanie innych nurków, wywieranie na nich wpływu oraz rozszerzanie własnej wiedzy, umiejętności i doświadczenia poprzez planowanie i prowadzenie nurkowań.

W branży nurkowania rekreacyjnego istnieje duże zapotrzebowanie na osoby z pasją, które będą dzielić się z innymi swoją miłością do sportu i podwodnego świata.

Dzięki programowi Dive Guide nauczysz się, jak być odpowiednio przygotowanym, wszechstronnym i dobrze funkcjonującym na rynku profesjonalistą nurkowym. Jest to także pierwszy krok na drodze do Instruktora Open Water SSI.

Ten program ma być dobrą zabawą, a zarazem wyzwaniem edukacyjnym. Przedstawiono w nim scenariusze idealnych przypadków, dzięki którym nauczysz się podejmować właściwe i świadome decyzje.

Podczas szkolenia powinieneś zadawać pytania i brać aktywny udział. Na drodze do zostania kompetentnym i profesjonalnym Dive Guide rozszerzysz swoje podstawowe umiejętności nurkowe i wiedzę, które będą sprawdzane w trakcie kursu.

Proces Szkolenia w SSI

Program Dive Guide składa się z trzech elementów:

  1. Przeczytać Cyfrowe Materiały Szkoleniowe dostępne na stronie internetowej SSI. Materiały można czytać w dogodnym dla siebie tempie, a po pobraniu ich w aplikacji MySSI, także w dowolnym miejscu i czasie na telefonie komórkowym.
  2. Odbyć Zajęcia Teoretyczne i Zajęcia Basenowe/w Wodach Zamkniętych ze swoim Profesjonalistą Nurkowym SSI.
  3. Zaliczyć nurkowania szkoleniowe w wodach otwartych (Open Water Training Dives).

Cyfrowe Materiały Szkoleniowe

Podstawę szkolenia stanowią materiały w wersji elektronicznej.

  1. E-learning: SSI opracowało ten program przy użyciu nowoczesnej technologii Systemu Zarządzania Edukacją (EMS). W łatwej do zrozumienia, logicznej kolejności przedstawiono w nim informacje, które są niezbędne, aby zostać profesjonalnym Dive Guidem.
  2. Zajęcia Teoretyczne: Obejmują one wykłady, warsztaty prowadzone przez instruktora oraz inne interaktywne zajęcia. Pozwalają one na zastosowanie wiedzy zdobytej w ramach e-learningu w praktyce. Po ich ukończeniu kursant dowie się, co tak naprawdę znaczy bycie Dive Guidem.
  3. Zajęcia praktyczne: Jest to ostatni element szkolenia, podczas którego będziesz dalej rozwijać umiejętności i doświadczenie niezbędne, aby stać się Dive Guidem. Nauczysz się, jak oceniać miejsca nurkowe, wykonać omówienia przed nurkowaniem i po nim oraz prowadzić grupy nurków w różnych środowiskach.

Kurs Dive Guide SSI


Kurs Divemaster Padi
Dive Guide prowadzą grupy nurkowe, dają przykład innym nurkom jak należy zachowywać się pod wodą.

Struktura stopni SSI

Struktura stopni SSI

SSI posiada własną ścieżkę szkolenie, warto się z nią zapoznać bardziej szczegółowo.

>Advanced Adventurer

Advanced Adventurer

Kurs Advanced Adventurer pozwala zwiększyć twoją pewność siebie i budować nowe umiejętności nurkowe.

Enriched Air Nitrox

Enriched Air Nitrox

Kurs zaznajomi Cię z procedurami, zasadami bezpieczeństwa, korzyściami nurkowania na nitroksie.