Kursy nurkowania CMAS

kurs nurkowania Kraków


Kurs nurkowania w systemie CMAS pozwoli Ci zapoznać się ze sprzętem nurkowym, jego obsługą oraz umożliwi w prosty, efektywny i bezpieczny sposób nauczenia się oraz doskonalenia podstawowych umiejętności nurkowania. Założeniem kursu jest nie tylko nauka nurkowania, ale także sprawienie przyjemności jego uczestnikom, którzy w prosty sposób mogą zdobyć odpowiednią wiedzę. Osoby uczestniczące w zajęciach powinny spełniać podstawowe wymagania stawiane nurkom.

kursy CMAS
Autobus na 18m - jedna z największych atrakcji Zakrzówka.

Gdzie prowadzimy kursy?

Kraków to miejsce naszego działania, nurkowanie prowadzone są na Zakrzówku, jednym z najbardziej atrakcyjnych akwenów w Polsce, dodatkowo możesz zwiedzić Kraków. Zapraszamy zarówno na kursy specjalizacyjne jak i szkoleniowe. Może warto wybrać się na weekend do Krakowa połączony z nurkowaniem? Zajęcia praktyczne na wodzie otwartej prowadzone są w kamieniołomie wapiennym Zakrzówek położonym w Krakowie lub kamieniołomie dolomitowym w Jaworznie.

Struktura stopni w systemie CMAS

Kurs CMAS P1

Kurs CMAS P1

Płetwonurek P1 to podstawowy stopień nurkowy w CMAS. W trakcie kursu uczestnik powinien posiąść wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne użytkowanie sprzętu nurkowego na małych głębokościach do 20m.


Kurs CMAS Eksplorator (PE)

Kurs CMAS Eksplorator (PE)

To poszerzenie umiejętności z kursu P1. Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające wykonywanie, w charakterze partnera nurkowego, bezpiecznych nurkowań do głębokości 30 metrów.


Kurs CMAS Nocne (PNO)

Kurs CMAS Nocne (PNO)

Nurkowanie w nocy posiada zupełnie inny charakter niż nurkowanie dzienne. Posiada posmak tajemniczości i niepokoju. Pozwala poznać nocne życie akwenu, często znacznie bogatsze niż to za dnia.


Kurs CMAS Nawigacyjne (PNA)

Kurs CMAS Nawigacyjne (PNA)

Nawigacja pod wodą nie jest trudna, możemy wykorzystywać naturalne ukształtowanie dna oraz przyrządy pomiarowe: kompas i głębokościomierz. Prawidłowa ocena odległości również stanowi ważny element.


Kurs CMAS P2

Kurs CMAS P2

Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie na dużych głębokościach (40 m) w grupie z płetwonurkami o równorzędnych lub wyższych kwalifikacjach.


Kurs CMAS P3

Kurs CMAS P3

Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające nurkowanie do głębokości 50 m z wykorzystaniem powietrza, prowadzenie grupy płetwonurków do głębokości wynikającej z ich uprawnień.


Kurs CMAS Skafander suchy (SS1)

Kurs CMAS Skafander suchy (SS1)

Skafander suchy jest obecnie równie powszechnie używany jak skafander mokry. Penetracja wraków Bałtyku, stref jeziora poniżej termokliny, czy nurkowanie podlodowe wymaga zastosowania odpowiedniej ochrony termicznej.


Kurs CMAS Nitrox (PN1)

Kurs CMAS Nitrox (PN1)

Nurkowanie na nitroksie staje się obecnie bardzo popularne. Nitrox to mieszanka tlenu i azotu, można uznać, że powietrze również jest nitroksem. Generalnie jednak mieszanki nitroksowe posiadają większą procentową zawartość tlenu niż jest w powietrzu.


Kurs CMAS Pod lodem (PL1)

Kurs CMAS Pod lodem (PL1)

Nurkowanie pod lodem - kurs nurkowania podlodowego uczy, jak bezpiecznie nurkować pod lodem: jak skonfigurować sprzęt, wybrać miejsce nurkowania, przygotować przerębel, spełnić zasady bezpieczeństwa i prawidłowej asekuracji.


Opis kursu oraz wymagań

Ceny
/osobę/
Certyfikat kurs
indywidualny
Stopień podstawowy P1 CMAS/KDP *

(w cenie cały sprzęt niezbędny na kurs)

1400zł >>  150zł 2000zł
Płetwonurek nocny (PNO) - teoria 350zł 100zł 600zł
Płetwonurek nawigator (PNA) - teoria 350zł 100zł 600zł
PNO+PNA 550zł 2x100zł 900zł
Płetwonurek eksplorator (PE) 30m 600zł 100zł 1000zł
3pak PNO+PNA+PE 1100zł 3x100zł 1600zł
Stopień zaawansowany P2 CMAS/KDP ** 1600zł 100zł 2600zł
Stopień wyższy P3 CMAS/KDP *** kontakt 100zł kontakt

Specjalizacje

Ceny
/osobę/
Certyfikat kurs
indywidualny
Nurek nitroksowy kurs PN1 300zł 100zł 500zł
Nurek nitroksowy kurs PN2 850zł 100zł 1500zł
Nurkowanie w skafandrze suchym - kurs SS1 400zł 100zł 600zł
Nurkowanie pod lodem kurs PL1 500zł 100zł 1000zł

W cenie kursu wliczone są:

  • butle i gazy
  • wpisanie stopnia do książeczki nurkowej

W cenie nie ma:

Inne wymagania:

Terminy kursów nie są  podane, ponieważ szkolenie można rozpocząć w każdej chwili, pragniesz uzyskać dodatkowe informacje skontaktuj się z instruktorem.

Nitrox - kurs CMAS PN1

Kursy prowadzimy przez cały rok. Zobacz również na stronę:

  1. Nurek nitroksowy kurs PN1
  2. Nitrox - jak nurkować?

Nitrox kurs CMAS PN2

Kursy prowadzimy przez cały rok. Zobacz również na stronę:

  1. Nurek nitroksowy kurs PN2
  2. Nurkowanie techniczne

Suche skafandry kurs CMAS SS1

Kursy prowadzimy przez cały rok. Zobacz również na stronę:

  1. Szczegółowy program szkolenia na SS1
  2. Materiały teoretyczne na kurs nurkowania w suchym skafandrze

Nurkowania pod lodem kurs CMAS PL1

Uwaga: Kursy prowadzimy tylko w okresie zimy w przypadku, gdy grubość pokrywy lodowej na zbiornikach szkoleniowych na to pozwala. W trakcie kursu zdobywa się wiedzę praktyczną i teoretyczną o nurkowaniu pod lodem. Kurs obejmuje dwa nurkowania. Zobacz również na stronę:

  1. Szczegółowy program szkolenia na kursu PL1.
  2. Materiały teoretyczne na kurs nurkowania pod lodem.

Kurs CMAS P2

Możesz również zamiast stopnia KDP/CMAS Eksplorator (PE)) uzyskać stopień PADI Advanced OWD, (wystarczy że posiadasz stopień KDP/CMAS* , nie są wymagane żadne nurkowania międzystopniowe)

Zakrzówek Kraków kurs nurkowania

Większość kursów jest prowadzone w Krakowie na Zakrzóku.