Canon 5D

fotografia podwodna


Canon 5D

Canon 5D

Obudowa Ikelita

Canon 5D

Obudowa Ikelita, jedna z najtańszych na rynku.

Wykonana z przeźroczystego, grubościennego poliwęglanu umożliwiając wizualną kontrolę szczelności - główna uszczelka jest dobrze  widoczna. Zachowuje szczelność i chroni aparat przed wpływem ciśnienia wody do głębokości 60m.

Pokrętła i przyciski na obudowie zapewniają dostęp do większości istotnych nastaw aparatu. Dzięki systemowi wymiennych portów (obudów obiektywów) możliwe jest wykorzystanie różnych obiektywów, w tym obiektywów szerokokątnych, makro i o zmiennej ogniskowej. porty są niestety z poliwęglanu.

Obudowa jest wyposażona w złącze synchronizacyjne do zewnętrznej lampy błyskowej na wysięgniku, podłączanej przy pomocy przewodu. Wbudowany w obudowę elektroniczny układ kontroli błysku, współpracując z lampami Ikelite DS, pozwala wykorzystać canonowski system automatyki błysku eTTL*. Z innymi lampami ekspozycję trzeba kontrolować ręcznie (aparat w obudowie współpracuje także z lampami systemów Nikonos, Inon i Sea&Sea - w ofercie Ikelite znajdują się odpowiednie przewody synchronizacyjne). Cyfrowe lampy Ikelite dostępne są w zestawach, zawierających wysięgnik i przewód synchronizacyjny (zestawy DS50 i DS125).

Celownik aparatu jest doskonale czytelny i jasny, dzięki zastosowaniu soczewki powiększającej systemu Super-Eye. Widoczny i czytelny jest także ekran LCD aparatu. Manipulatory działają lekko i pewnie, a przeźroczysty materiał obudowy pozwala obserwować ich pracę, co pomaga w zapoznawaniu się z nowym sprzętem. Szyna wyważająca oraz dwuręczne uchwyty boczne ułatwiają manewrowanie aparatem i umożliwiają montaż lamp na wysięgnikach. Szyna jest łatwo demontowana na czas transportu (materiał zaczerpnięty ze strony www.pstryk.pl).

Obudowa Subala

Canon 5D

Obudowa Subala wykonana z aluminium, bardzo mała i poręczna , znacznie mniejsza od Ikelita. Jej największą wadą jest cena.

Produkt z wyższej półki, przeznaczony dla zaawansowanych fotografów podwodnych. Dzięki aluminiowej konstrukcji obudowa zapewnia maksimum funkcjonalności i bezpieczeństwa, aż do głębokości 70 metrów. Posiada doskonały wizjer optyczny zapewniający możliwość kontroli pełnego kadru.

Jednocześnie istnieje możliwość opcjonalnego zainstalowania wizjera Viewfinder Optic GS 180. Mocowany na podstawie aparat zapewnia precyzyjne ustawienie go wewnątrz obudowy. Dzięki temu wygodne w obsłudze przyciski wyprowadzone na zewnątrz obudowy umożliwiają bezproblemową kontrolę funkcji aparatu.

Profilowane uchwyty po obydwóch stronach obudowy umożliwiają wygodne trzymanie zestawu pod woda i precyzyjną jego kontrolę.

W górnej części obudowy możliwe jest podczepienie zewnętrznych lamp błyskowych, światła pilotującego i innych akcesoriów. Dzięki zewnętrznemu gniazdu mamy możliwość podłączenia lamp błyskowych.