Suunto Cobra

komputer nurkowy


Komputer zintegrowany z pomiarem ciśnienia gazu w butli. Podłączenie do wyjścia HP automatu za pomocą wężyka W trakcie nurkowania wyświetlane jest ciśnienie gazu w barach oraz czas jak długo, w zależności od głębokości i indywidualnego zużycia gazu można jeszcze pozostać pod wodą. Po zmniejszeniu ciśnienia w butli do wartości 50 bar, nurek jest o tym ostrzegany wizualnie, pulsowaniem cyfr wskaźnika, oraz dodatkowo potrójnym sygnałem dźwiękowym.

Opcjonalnie po zamontowaniu specjalnego adaptera (szybkozłączki) możliwość szybkiego odłączania komputera od wężyka, dzięki czemu łatwiej go bezpiecznie przechowywać.

Cobra może pracować w czterech trybach:

  1. Komputer powietrzny "AIR" (czas nurkowania, głębokość aktualna (do 150m), głębokość max., czas bezdekompresyjny, pełna informacja dekompresyjna, szybkość wynurzania, przystanek bezpieczeństwa, informacje o ciśnieniu w butli, itd.)
  2. Komputer nitroksowy "NITROX" w zakresie od 21% do 50% zawartości tlenu z rozdzielczością co 1%. Ustawiane przez użytkownika maksymalne ciśnienie parcjalne tlenu (PO2 max) w granicach od 1.2 do 1,6 bar co 0,2 bar
  3. Rejestrator przebiegu nurkowania "GAUGE" podający głębokość (do 150m), czas, temperaturę i szybkość wynurzania (częstotliwość próbkowania 10, 20, 30, i 60 sek. - ustawienie fabryczne 20 sek.)
  4. Symulator nurkowań, szczególnie pomocny przy nauce działania komputera