Spływy kajakowe

Spływy kajakowe to forma aktywnego wypoczynku dostępna praktycznie dla każdego. Wiele pięknych rzek można znaleźć również w Polsce

Jest wiele form wypoczynku aktywnego, jedną z nich jest kajakarstwo. Nawet osoba niedoświadczona może znaleźć spływy kajakowe o minimalnym stopniu trudności, dostępne praktycznie dla każdego.

Sprzęt

Do spływu kajakowego potrzebny jest sprzęt, generalnie kajak i wiosło, ponieważ używa się powszechnie kajaków dwuosobowych do każdego kajaka potrzebne są dwa wiosła. Wyposażaniem obowiązkowym jest również kamizelka ratownicza dobrana do wielkości osoby. Kamizelce warto poświecić więcej uwagi bo to sprzęt, który dba o nasze bezpieczeństwo pod warunkiem, ze znajduje sie na swoim miejscu a nie pod tyłkiem.

Spływy prowadzone na ostrym nurcie wymagają dodatkowo ochrony głowy czyli kasku.

Długość wiosła to 180 - 200cm, rozmiar to około 40 x 20cm (co daje powierzchnię około 600-700cm2), waga od 1-2kg. Kształty mogą być bardzo różne od bardzo prostych po wymyślne wzory.

Spływy kajakowe

Rawka - więcej na stronie - spływ kajakowy Rawka -

Brda - więcej na stronie spływ kajakowy Brda

Piaśnica nad Morzem Bałtyckim - spływ kajakowy Piaśnicą - czas spływu 1-1,5h trudność mała

Zubrzyca -

Dunajec - szczegóły na stronie - spływ kajakowy Dunajcem -

San - temat rozwijam na stronie - spływ kajakowy San -

O czym przeczytasz w Nurkomanii

logo Nurkomania

NURKOMANIA to pewnie najlepsza Polska strona o nurkowaniu. Praktycznie jest to internetowy podręcznik nurkowania - znajdziesz tu wszystko co powinieneś/aś wiedzieć o nurkowaniu. Zapraszamy wszystkich, zakochanych w nurkowaniu i podwodnym świecie. Strona zawiera ponad 1000 stron i 10000 zdjęć dotyczących różnych form aktywności nurkowej. Przekonasz się, że nurkowanie niesie ze sobą smak przygody i fascynujących przeżyć.