Fauna i flora polski

Poznanie mieszkańców podwodnego świata jest równie ważne jak sama umiejętność nurkowania, a odpowiednie zachowanie, poszanowanie przyrody jest elementem niezbędnym aby ten świat zachować dla następnych pokoleń.

Rodzina ryb dorszowatych. Ciało spłaszczone, zwężające się ku tyłowi o dwóch płetwach grzbietowych i jednej płetwie odbytowej. Ubarwienie brązowe lub rdzawobrązowe. Szczątkowy wąsik podbródkowy. Płetwy brzuszne również w kształcie wąsików przekształciły się w narząd dotyku. Wielkość do 70cm. Lubi podłoże skaliste z zakamarkami, w których może przebywać. Zdjęcia tu przedstawione pochodzą z wraku statku. Głębokość ok. 25m.

Dolna szczęka z pojedynczym wąsem rozwidląjacym się na końcu. Występuje od głębokości 10m do ponad 100m.

fot. Andrzej Martin Kasiński

fot. Andrzej Martin Kasiński

O czym przeczytasz w Nurkomanii

logo Nurkomania

NURKOMANIA to pewnie najlepsza Polska strona o nurkowaniu. Praktycznie jest to internetowy podręcznik nurkowania - znajdziesz tu wszystko co powinieneś/aś wiedzieć o nurkowaniu. Zapraszamy wszystkich, zakochanych w nurkowaniu i podwodnym świecie. Strona zawiera ponad 1000 stron i 10000 zdjęć dotyczących różnych form aktywności nurkowej. Przekonasz się, że nurkowanie niesie ze sobą smak przygody i fascynujących przeżyć.