Kamieniołom Piechcin

nurkowanie - nurkowiska

Kamieniołom Piechcin koło Inowrocławia

Lokalizacja

okolice Inowrocławia
GPS 52°48.894'N (52°48'53"N) 18°01.729'E (18°01'43"E).

Głębokość max.

26m

Widoczność

6-16m

Dojazd

Jadąc od strony Bydgoszczy do Łabiszyna przez Stryszek w Brzozie skręcamy w prawo (można również z Bydgoszczy jechać przez Zamość, Rynarzewo i Władysławowo), kierujemy się dalej na Barcin (droga 251). Mijamy Barcin i przed znakiem po prawej stronie "teren zabudowany" miejscowości „Piechcin” , przy którym stoi duża niebieska tablica z napisem „Polbruk 2300 m” skręcamy drogą asfaltową w prawo (pkt A). Przejeżdżamy przez tory (pkt B) i skręcamy lekko w prawo – na wprost stoi duża niebieska tablica z napisem „Polbruk 1500 m” , dalej na rozjeździe trzymamy się lewej strony – droga gruntowa (kamień wapienny) i zaraz za drugimi torami (pkt C) skręcamy ostro w lewo. Następnie skręcamy w lewo (pkt D) i przejeżdżamy pod torami , za którymi zaraz skręcamy w prawo, a przy następnym rozjeździe trzymamy się lewej strony (pkt F) , dojeżdżając drogą w dół do BAZY. Wjeżdżając z drogi 251 (pkt G) na Osiedle Piechcin, możemy dojechać do do punktu B, skręcając zaraz za torami w prawo (pkt H) – 15m obok znajduje się Biuro CENTRUM NURKOWEGO PIECHCIN (mały budynek , a przed nim kamień z napisem Z-dy Wapiennicze Piechcin 1860r.).

Opis akwenu

Krajobraz odpowiadający specyfice Chorwacji, widoczność 8-15 m, pionowe ściany, grota, ustabilizowana miejscami roślinność zbliżona do jeziornej, różnorodność gatunkowa ryb: szczupak. sandacz, karp, lin, płoć i inne (o wyjątkowych rozmiarach) stwarzają niepowtarzalną możliwość zanurzenia się w Raju polskiej nurkowej rzeczywistości oraz obcowania z naturalną przyrodą (mimo, że jest ona poprzemysłową).
Akwen o powierzchni ok. 5 ha, maksymalna głębokość – ok. 26 m. Aktualne atrakcje pod wodą to: 2 jachty, 2 wraki samochodów, zbiornik z gazem, rura o niespotykanej średnicy, platforma szkoleniowa.
Na powierzchni parking dla samochodów, 2 stanowiska do ubierania sprzętu nad wodą, stoły do konfiguracji sprzętu, foteliki i stoliki dla osób towarzyszących. W planie: zadaszenia, wiaty, schody zejściowe do wody, stanowiska do płukania i ubierania sprzętu, wieszaki na sprzęt, WC itd. Zapraszamy do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca na mapie nurkowej Polski.

Niebezpieczeństwa

?

Właściciel

Zakłady Wapiennicze Piechcin

Inne uwagi

Więcej informacji na stronie: www.bazapiechcin.eu
Kontakt - Krzysztof Chodakowski nurkowanie@bazapiechcin.eu,
Krzysztof Chodakowski  tel. 665-919-919


Istnieje możliwość zakwaterowania w okolicy łącznie z realizacją indywidualnych zleceń. Atrakcyjna lokalizacja w centrum Polski, prosty dojazd oraz profesjonalizm, przychylność, a także elastyczność właścicieli gwarantują niezapomnianą przygodę nurkową. To dopiero początek! Pod wodą w planie: 12 platform szkoleniowych na głębokościach odpowiadających normom szkoleniowym różnych organizacji (oznaczonych, olinowanych, oświetlonych, obojkowanych), a może nawet… czołg, samolot i …!


kamieniołom Piechcin nurkowanie

kamieniołom Piechcin nurkowanie