Nurkowiska

Polska jest wspaniałym miejscem, gdzie możesz uprawiać nurkowanie. Nurkować można nie tylko w morzu - Bałtyk, ale również w jeziorach.

Jezioro Białe Filipowskie

Lokalizacja
Pojezierze Suwalskie
Głębokość max.
głębokość max: 57m,
średnia głębokość 17,1m
wysokość n.p.m.: m
powierzchnia: 130,3ha,
długość: 2,9km 
szerokość: 0,7km
współrzędne 
Widoczność
4-6m
Dojazd
Jezioro znajduje się 20 km na płn - zach od Suwałk, przy trasie Suwałki - Gołdap
Opis akwenu
Jezioro Białe Filipowskie - bardzo czyste jezioro o dużej głębokości, stromo opadające brzegi pozwalają łatwo osiągnąć dużą głębokość. Okolica mało zamieszkała, brak ośrodków wypoczynkowych.

Dojazd do jeziora dobry, ale tylko drogami polnymi. Białe Filipowskie to jezioro rynnowe, typu sielawowego. Dno przybrzeżne piaszczyste, miejscami żwirowo-piaszczyste, tylko zatoki zamulone i porośnięte szuwarami.

Linia brzegowa jest bardziej urozmaicona w części południowej. Brzeg wschodni jest zalesiony, zachodni otoczony  polami.

Niebezpieczeństwa
Brak niebezpieczeństw.
Właściciel
Brak danych
Inne uwagi
Brak danych

O czym przeczytasz w Nurkomanii

logo Nurkomania

NURKOMANIA to pewnie najlepsza Polska strona o nurkowaniu. Praktycznie jest to internetowy podręcznik nurkowania - znajdziesz tu wszystko co powinieneś/aś wiedzieć o nurkowaniu. Zapraszamy wszystkich, zakochanych w nurkowaniu i podwodnym świecie. Strona zawiera ponad 1000 stron i 10000 zdjęć dotyczących różnych form aktywności nurkowej. Przekonasz się, że nurkowanie niesie ze sobą smak przygody i fascynujących przeżyć.