Nurkowanie i nauka pływania

Czym lepiej czujemy się w wodzie, tym nurkowanie sprawia więcej przyjemności - płetwy, maska, fajka to sprzęt podstawowy, warto trenować w nim jak najczęściej.

Nurkowanie ze skuterem to doskonała zabawa, jeżeli lubisz jeździć na motorze, to skuter jest jego podwodnym odpowiednikiem. Oczywiście skutery podwodne, nie służą tylko do zabawy, są nieodzownym elementem sprzętu nurkowego w wielu podwodnych projektach, szczególnie tych bardziej skomplikowanych. Najpowszechniej skutery są używane w nurkowaniu jaskiniowym, do penetracji długich ciągów korytarzy. Inne zastosowanie to nurkowania w morzu, penetracja wraków i raf koralowych.

Generalnie skutery podwodne można podzielić na dwa rodzaje:

  1. skutery podwodne amatorskie - to rozwiązanie tanie, koszt takiego skutera nie przekracza kilku set złotych, w obudowie plastikowej znajduje się akumulator oraz silnik. Nurek trzyma skuter dwoma rękami, jednocześnie przytrzymuje włącznik, puszczenie włącznika powoduje zatrzymanie skutera.
  2. skutery podwodne profesjonalne - to drogie skutery 10 000zł i więcej - głównie w obudowach aluminiowych - skuter podwodny  przycięty jest do pasa krocznego a jego obsługa odbywa się jedną ręką.

skuter podwodny cuda

O czym przeczytasz w Nurkomanii

logo Nurkomania

NURKOMANIA to pewnie najlepsza Polska strona o nurkowaniu. Praktycznie jest to internetowy podręcznik nurkowania - znajdziesz tu wszystko co powinieneś/aś wiedzieć o nurkowaniu. Zapraszamy wszystkich, zakochanych w nurkowaniu i podwodnym świecie. Strona zawiera ponad 1000 stron i 10000 zdjęć dotyczących różnych form aktywności nurkowej. Przekonasz się, że nurkowanie niesie ze sobą smak przygody i fascynujących przeżyć.