Nurkowanie i nauka pływania

Czym lepiej czujemy się w wodzie, tym nurkowanie sprawia więcej przyjemności - płetwy, maska, fajka to sprzęt podstawowy, warto trenować w nim jak najczęściej.

Praktycznie każde nurkowanie jest wielopoziomowe, kiedy zaczynamy nurkować, planujemy nurkowanie przy pomocy tabel dekompresyjnych. Tabele zakładają tylko nurkowania jednopoziomowe. Aby zoptymalizować czas bezdekompresyjny, należy planować nurkowania wielopoziomowe.

Obecnie użycie komputerów nurkowych jest powszechne, komputer liczy dekompresję na bieżąco według rzeczywistego profilu, to daje optymalne wykorzystanie czasu bezdekompresyjnego pod wodą.

nurkowanie wielopoziomowe Zakrzówek

nurkowanie wielopoziomowe zaczynamy zawsze od największej głebokosci

nurkowanie wielopoziomowe Chorwacja

nurkowie nurkują na różne głębokości, należy pamietać
aby nie przekraczać własnych umiejetnoasci

nurkowanie wielopoziomowe na rafie

Przy wynurzaniu czas bezdekompresyjny zwiększa się,
pozwalając nurkować dłużej

nurkowanie wielopoziomowe Egipt

nurkowanie głębokie na poziomie rekreacyjnym nie może być długie,
powodem jest krótki czas bezdekompresyjny

O czym przeczytasz w Nurkomanii

logo Nurkomania

NURKOMANIA to pewnie najlepsza Polska strona o nurkowaniu. Praktycznie jest to internetowy podręcznik nurkowania - znajdziesz tu wszystko co powinieneś/aś wiedzieć o nurkowaniu. Zapraszamy wszystkich, zakochanych w nurkowaniu i podwodnym świecie. Strona zawiera ponad 1000 stron i 10000 zdjęć dotyczących różnych form aktywności nurkowej. Przekonasz się, że nurkowanie niesie ze sobą smak przygody i fascynujących przeżyć.