Sprzęt do nurkowania

Sprzęt nurkowy jest niezbędny do nurkowania podobnie jak odpowiednie umiejętności. Co roku pojawiają się nowy sprzę - warto być na bieżąco.

Pragnę zamieszczać wszelkie patenty i patenciki stosowane przez płetwonurków, zarówno tych technicznych jak i rekreacyjnych. Mam nadzieję, że dział będzie szybko się rozwijał i każdy znajdzie tu coś interesującego.

 1. "Pasek" do płetw - inaczej
 2. Mocowanie automatu oddechowego na szyi
 3. Octopus na gumce
 4. Sposoby mocowania octopusa
 5. Podpięcie manometru
 6. Mocowanie dodatkowej butli 4l
 7. Mocowanie karabinka do węża
 8. Węzeł DIR
 9. Węzeł GiG
 10. Jak zrobić latarkę
 11. Prawidłowe mocowanie klamry na pasie biodrowym

Kącik majsterkowicza

To miejsce dla wszystkich, którzy lubią zaglądać do środka sprzętu nurkowego. Nie namawiam nikogo, aby tego próbowali, rozkręcanie automatu oddechowego, czy zaworu w butli nie do końca jest bezpieczne, ale pewne informacje zawarte na tej stronie pozwolą lepiej zrozumieć jak funkcjonuje nasz sprzęt.

 1. Czy automat oddechowy można zalać wodą? Niezależnie od tego czy można czy nie, wszyscy wiemy, że czasami tak się dzieje. Ma stronie znajdziecie praktyczne porady co w takiej sytuacji zrobić z automatem oddechowym.
 2. Manifold Lola od kuchni. Wielu twierdzi że to jeden z najlepszych manifoldów na rynku! Czy to prawda czytaj na stronie.
 3. Problem z inflatorem - automat oddechowy oddajemy do serwisu co roku, a kiedy serwisować inflator?
 4. Problemy z zaworami w skafandrze suchym - jak każda część mechaniczna, te zawory również mogą się zepsuć.

 

O czym przeczytasz w Nurkomanii

logo Nurkomania

NURKOMANIA to pewnie najlepsza Polska strona o nurkowaniu. Praktycznie jest to internetowy podręcznik nurkowania - znajdziesz tu wszystko co powinieneś/aś wiedzieć o nurkowaniu. Zapraszamy wszystkich, zakochanych w nurkowaniu i podwodnym świecie. Strona zawiera ponad 1000 stron i 10000 zdjęć dotyczących różnych form aktywności nurkowej. Przekonasz się, że nurkowanie niesie ze sobą smak przygody i fascynujących przeżyć.