Nurkowanie i nauka pływania

Czym lepiej czujemy się w wodzie, tym nurkowanie sprawia więcej przyjemności - płetwy, maska, fajka to sprzęt podstawowy, warto trenować w nim jak najczęściej.

Historie tu zamieszczone, wydarzyły się naprawdę, Myślę, że będą ciekawą lekturą. Nie maja na celu straszyć przed nurkowaniem a jedynie uświadamiać o możliwych niebezpieczeństwach i wskazywać rozwiązania. Często nie ma jednego najlepszego rozwiązania problemu, rozwiązań może być wiele, my musimy znaleźć najlepsze dla nas.

Każdy rodzaj aktywności ruchowej niesie w sobie zagrożenia. Myślę, że zdajemy sobie sprawę z zagrożeń występujące w tak powszechnych sportach, jak jazda na rowerze, czy na nartach. Nurkowanie nie jest bardziej niebezpieczne, ale zależy od naszych umiejętności i wiedzy.

Pamiętajmy, że największym naszym wrogiem jest brawura, czyli łamanie zasad, o których mówili nam instruktorzy na kursach, szkoleniach i spotkaniach nurkowych. Bądź bezpiecznym nurkiem, nie prowokuj sam niebezpiecznych sytuacji.

 

Na poczęte kilka krótkich opisów:

 1. Jak dochodzi do wypadku nurkowego!
 2. Zabawa w dirowca - wypadek na Hańczy
 3. Kiedy przydaje się fajka?
 4. System partnerski, czyli jak nurkowałem z idiotą
 5. Egipt niebezpieczne prądy.
 6. Zbyt małe obciążenie liny opustowej!!
 7. Freediving po nurkowaniu czy to błąd?
 8. Szczenięce zabawy
 9. Nagroda Darwina
 10. Wyrwany wąż średniego ciśnienia
 11. Odwodnienie może spowodować chorobę dekompresyjną
 12. Niewłaściwe skrócenie liny opustowej!! (brak opisu)
 13. Nurkowania w jaskiniach nocą !
 14. Konsekwencje nurkowania z niewłaściwie odkręconą butlą!

Oraz polecam stronę zabawne przypadki nurkowe.

O czym przeczytasz w Nurkomanii

logo Nurkomania

NURKOMANIA to pewnie najlepsza Polska strona o nurkowaniu. Praktycznie jest to internetowy podręcznik nurkowania - znajdziesz tu wszystko co powinieneś/aś wiedzieć o nurkowaniu. Zapraszamy wszystkich, zakochanych w nurkowaniu i podwodnym świecie. Strona zawiera ponad 1000 stron i 10000 zdjęć dotyczących różnych form aktywności nurkowej. Przekonasz się, że nurkowanie niesie ze sobą smak przygody i fascynujących przeżyć.