Teoria nurkowania

Nurkowanie to nie tylko wysiłek fizyczny, to również spora dawka wiedzy. Spawdź czy twoja wiedza jest kompletna.

Udar mózgu to nie jest przypadłość typowa dla nurków, jednak do udaru może dojść przed nurkowaniem, w trakcie czy po. Prawidłowa reakcja kolegów i koleżanek, może komuś uratować życie. Przeczytanie tekstu poniżej zajmie nie więcej niż 5 minut, a może komuś lub tobie uratować życie.

Udar mózgu przychodzi niespodziewanie i daje objawy podobne jak upojenie alkoholowe – osoba z udarem może zachowywać się dziwnie jak by była pod wpływem, będzie miała kłopoty z artykulacją i opadające kaciki ust – zawsze w takiej sytuacji należy się upewnić co jest przyczyną – używki czy udar mózgu.

Osobę z udarem mózgu należy jak najszybciej przetransportować do szpitala, każda godzina jest ważna. Przy udarze mózgu problemem jest fakt, ze osoba pod jego wpływem może zachowywać się na granicy normalności a na pewno będzie twierdzić, że nic jej nie jest. Poniżej kilka wskazówek jak potwierdzić objawy.

udar mózgu

Pamiętaj - nigdy nie lekceważ dziwnego zachowania innych osób.

O czym przeczytasz w Nurkomanii

logo Nurkomania

NURKOMANIA to pewnie najlepsza Polska strona o nurkowaniu. Praktycznie jest to internetowy podręcznik nurkowania - znajdziesz tu wszystko co powinieneś/aś wiedzieć o nurkowaniu. Zapraszamy wszystkich, zakochanych w nurkowaniu i podwodnym świecie. Strona zawiera ponad 1000 stron i 10000 zdjęć dotyczących różnych form aktywności nurkowej. Przekonasz się, że nurkowanie niesie ze sobą smak przygody i fascynujących przeżyć.