Fauna i flora polski

Poznanie mieszkańców podwodnego świata jest równie ważne jak sama umiejętność nurkowania, a odpowiednie zachowanie, poszanowanie przyrody jest elementem niezbędnym aby ten świat zachować dla następnych pokoleń.

Homar  

Homary (Nephropidae) - rodzina skorupiaków należąca do rzędu dziesięcionogów. Poławiane gospodarczo na dużą skalę. Są źródłem smacznego mięsa, zaliczanym do owoców morza. Wyglądem przypomina raka jest jednak od niego zdecydowanie większy.

Żyją w morzach i oceanach na głębokości 30-60m. Ulubione miejsca to małe jaskinie, kawerny, zagłębienia w skałach. Ich ciało składa się ze szczypiec, odnóży krocznych, głowotułowia i odwłoku.

fot. Paweł Łabaj

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

O czym przeczytasz w Nurkomanii

logo Nurkomania

NURKOMANIA to pewnie najlepsza Polska strona o nurkowaniu. Praktycznie jest to internetowy podręcznik nurkowania - znajdziesz tu wszystko co powinieneś/aś wiedzieć o nurkowaniu. Zapraszamy wszystkich, zakochanych w nurkowaniu i podwodnym świecie. Strona zawiera ponad 1000 stron i 10000 zdjęć dotyczących różnych form aktywności nurkowej. Przekonasz się, że nurkowanie niesie ze sobą smak przygody i fascynujących przeżyć.